Bad English

Подібно безлічі інших супергруп "Bad English" також не могли похвалитися ні тривалістю свого існування, ні великою кількістю альбомів. Проект був утворений в самому кінці 80-х п'ятьма музикантами, кожен з яких вже встиг досягти популярності в інших командах. Так, гітарист Ніл Шон і клавішник Джонатан Кейн (нар. 26 лютого 1950) грали в знаменитій мелодік-рок-банди "Journey", вокаліст Джон Уейт (р.

4 липня 1952) і бас-гітарист Ріки Філліпс трудилися в "The Babys" (де Кейн теж провів близько двох років), а за плечима барабанщика Діна Кастронова був досвід роботи в "Wild Dogs", "Dr. Mastermind" і "Cacophony" .

Ім'я для новоспеченої одиниці виникло під час гри в пул. Уейт (англієць за походженням) змастив удар, і хтось прокоментував цей момент словами "bad english". Вираз це дуже сподобалося всім присутнім музикантам, і вони вирішили саме так назвати свою команду.

Після укладання угоди з "Epic Records" у 1989 році "Bad English" дебютували з однойменною альбомом, записаним за участю продюсера Річі Зіто. Робота продемонструвала неабиякі композиторські таланти Джона Уейта і Джонатана Кейна, а також чудову гітарну роботу Ніла Шона. Перший же супроводжуючий сингл, "Forget Me Not", пробився в національний Топ 40. Дві інші композиції, "Best Of What I Got" і "Heaven Is A Four Letter" зайняли високі позиції у рок-чартах (першу і п'яту відповідно), а ще дві - в головному хіт-параді "Billboard" ("Possession" - № 16, "The Price Of Love" - № 3). Але найвищим досягненням "поганих англійців" стала балада "When I See You Smile", влаштувалася на самій вершині американського хіт-параду.

Як не дивно, але при такому розкладі сам альбом виявився тільки лише на двадцять першому місці. Гастрольний промоушен платівки розпочався в Японії, де група виступала в компанії з Джефом Беком, а вже потім продовжився в Північній Америці.

Майже рік "Bad English" моталися по містах і селах, виступаючи як у вигляді розігріваючої команди, так і в ролі хедлайнерів. По закінченні туру послідували нетривалі канікули і початок сесій другого альбому. Записаний з продюсером Роном Невісоном, "Backlash" мав більш похмурий саунд, ніж його радіоформатний попередник. У результаті ті слухачі, яким сподобалася перша робота "Bad English", не сприйняли друге творіння групи. Альбом зміг дістатися всього лише до сімдесят другий рядки, а єдиним сінгловий досягненням стало сорок друге місце "Straight To Your Heart". Втім, і в самій команді в процесі роботи над "Backlash" почався розлад. У той час як Шон і Філліпс прагнули до більш хардового звучанню, Уейт і Кейн ратували за софт-рок.

Крім того, Джон, чиє сольну творчість в Америці було дуже популярним, ніяк не міг пристосуватися до командного стилю. У кінцевому підсумку егоцентричні нахили здебільшого музикантів призвели до розвалу групи, і вже до виходу другого альбому проект лежав у руїнах.

Читате також