Betray My Secrets

Ідея замутити сайд-проект прийшла в голову ватажку "Darkseed" Стефану Хертріху в 1997 році. Назва "Betray my secrets" означало досі нереалізований потенціал музиканта. Перший матеріал, записаний ним в кінці літа, базувався на клавішних і представляв собою похмуро-задумлива музику. Потім Стефан додав гітарні партії, і тоді композиції стали більше нагадувати опуси "Anathema" з альбому "Silent enigma".

Коли у Хертріха були готові чотири пісні, він вирішив показати своє творіння Крістіану Байстрону, щоб той допоміг йому в подальшій роботі. Байстрон був гітаристом "Megaherz", а його знайомство зі Стефаном почалося ще в ті часи, коли Крістіан продюсував перші роботи "Darkseed".

В кінці 1997-го і початку 1998-го хлопці витратили кілька тижнів і довели треки "Ever Expanding Eternity", "Oh Great Spirit", "Of Things Not Seen", "Little Wanderer" до розуму, в результаті чого початок вимальовуватися напрям " Betray my secrets "- етно-метал.

До речі, обов'язки розподілилися наступним чином: Стефану дістався мікрофон, басові і гітарні партії взяв на себе Крістіан, а на роль ударника запросили ще одного вихідця з "Darkseed", Харальда Вінклера. Вийшло демо відправили на "Serenades records", і лейбл для початку погодився видати пару пісень у вигляді синглу. Семідюймовка вийшла в світ у 1998 році тиражем всього 500 примірників. На наступний рік, захоплений бажанням скоріше видати повноцінний альбом, Хертріх і Байстрон продовжили роботу і за кілька місяців підготували ще шість треків. Попутно і перші чотири композиції були піддані реставрації.

Цього разу музиканти вирішили посилити етнічні впливу і розбавили металеве звучання "Betray my secrets" неабиякою порцією східних і африканських елементів. Байстрон, раніше практикувався в продюсуванні медитативних платівок, мав розгалужені зв'язки в цій галузі, тому йому вдалося без особливих зусиль вдалося зібрати немислиму кількість сессіонщіков.

Кого і чого тут тільки не було - жінки-вокалістки, тибетські "інструментальники", оперні співаки, Дао-поети, африканські вокалісти, китайські гітаристи, сітар, табла, індійські, непальські і малазійські флейти, китайські перкусіоністи і т.д. У текстовому плані пісні "Betray my secrets" розділилися на дві категорії. Перша стосувалася релігійних та езотеричних предметів, і треки типу "From The Goddess", "Oh Great Spirit", "Schamanic Dream" створювали досить безтурботне і позитивну атмосферу, яка відображатиме мирне існування людей і природи. Інша частина (речі типу "Of things not seen", "God and me", "Save my belief") навпаки протиставляла людство релігії і природі, і атмосфера тут була аж ніяк не доброзичлива.

Альбом вийшов у середині 1999 року і був досить непогано сприйнятий металевої громадськістю. Однак цей реліз, схоже, став останнім в дискографії "Betray my secrets", і музиканти групи зайнялися іншими справами.

Читате також