Bush

"Bush" стали першою британською групою пост-нірвановского періоду, яка домоглася солідного успіху в Америці. Сталося це тому, що колектив грав типовий гранж, що для англійців є нетрадиційним напрямом. Заснував команду в 1992 році співаючий гітарист Гейвін Россдейл, який закликав під свої знамена Найджела Пулсфорда (гітара), Дейва Парсонса (бас) і Робіна Гудріджа (ударні). До речі, "Bush" була для всіх хлопців не першою групою: Россдейл починав у "Midnight", Пулсфорд бренькав в "King Blank", Парсонс значився в "Transvision vamp", а Гудрідж постукував в "Beautiful people".

У 1993 році колектив підписав контракт з американським лейблом "Interscope" і приступив до створення дебютної платівки. У цій роботі музикантам допомагали продюсери Клайв Ленгер і Алан Вінстенлі, відомі своєю співпрацею з "Madness" і Елвісом Костелло.

Вихід "Sixteen stone" супроводжувався появою на MTV кліпу на пісню "Everything then". Завдяки цій підтримці продажу альбому неухильно росли і, врешті-решт, доповзли до золотої позначки. У 1995 році "Everything then" зайняла в американських модерн-рокових чартах четверту позицію, а трохи пізніше "Comedown" і "Glycerine" очолили ці списки. Незважаючи на швидкозростаючу популярність "Bush", багато критики, що спеціалізувалися на "альтернативі", ставилися до команди з підозрою і вважали музикантів звичайними вискочками-одноденками.

Щоб спростувати їх думку, група найняла для запису другого альбому Стіва Альбіні, продюсувати "Pixies", "Nirvana" і купу інших інді-банд. Результатом їхньої спільної роботи став "Razorblade suitcase", невимушено злетів на вершину "Біллборда". Навіть земляки-англійці були змушені визнати популярність "Bush", виділивши для альбому четверту позицію у своїх чартах.

Коли "Razorblade suitcase" зібрав "платину", який засумнівався раніше критикам залишалося лише розводити руками і знизувати плечима. Єдиним незадоволеним творчістю англійської команди залишився Дейв Грол, який вважав, що "Bush" займаються нірвана-плагіатом. Проте музиканти вже звикли до будь-яких нападкам і не звертали на них ніякої уваги. Зробивши глобальне американське турне, група вирушила на батьківщину, щоб порадувати концертами своїх земляків. Між виходом студійних альбомів утворилася пауза, і щоб "заткнути дірку" "Bush" викинули на ринок збірка електронних реміксів під назвою "Deconstructed".

Чергову повноцінну роботу "Буші" підготували тільки в кінці 1999 року. Поки група влаштовувала промоушен альбому в європейському турі, продажу "The Science Of Things" також перевалили за платинову відмітку. Свій четвертий студійник, "Golden state", команда випустила в 2001, після чого Россдейл оголосив про тимчасове припинення діяльності колективу.

Читате також