Cliff Richard

Кліфф Річард (справжнє ім'я Гаррі Роджер Вебб) є одним із самих популярних британський виконавців. За свою тривалу кар'єру співак розпродав понад 250 мільйонів дисків, а його платівки потрапляли в національний Топ 20 понад 150 разів. Гаррі Вебб народився 14 жовтня 1940 року в індійському місті Лакнау, а коли хлопчикові виповнилося сім років, його родина емігрувала до Англії.

Там у середині 50-х Гаррі захопився скіффл, а в 1958-му очолив рок-н-рольну команду "Drifters". Трохи згодом проект перейменували в "Cliff Richard and the Drifters", а сам Вебб перетворився на Кліффа Річарда. Влітку 1958-го Кліфф уклав сольний контракт з "EMI", а супроводжуючий склад виділився в напівсамостійним одиницю.

Перший же сингл Річарда, "Move It" злетів на друге місце національного хіт-параду, моментально зробивши співака головним рок-н-ролльщиков Англії. І дійсно, на початку кар'єри багато розцінювали Кліффа як британський відповідь Елвісу Преслі, і до появи "Beatles" він був самим затребуваним артистом туманного Альбіону. Якщо перші сингли Річарда були веселими пісеньками, то ближче до кінця 50-х у його репертуарі стали з'являтися і балади, що, втім, тільки додало співакові популярності.

У 1959 році супроводжуюча група була перейменована в "Shadows" (щоб уникнути конфлікту з американськими "The Drifters") і отримала власний контракт від "EMI". Команда, очолювана Хенком Марвіном і Брюсом Уелчем, зайнялася випуском інструментальних платівок, проте музиканти продовжували супроводжувати Річарда, як у студії, так і на концертах. Їхні спільні виступи виглядали приблизно таким чином: спочатку 30 хвилин грали тільки "Shadows", а наступні 45 хвилин вони акомпанували Клиффу. На початку 60-х "Cliff Richard and the Shadows" були шалено популярні у себе на батьківщині, однак за океаном вони мали набагато меншу кількість шанувальників. З пришестям мерсібіта увагу публіки звернулося на "Beatles" і їм подібних, а популярність Кліффа відповідно зменшилася, хоча його платівки продовжували займати високі місця в британських чартах.

У 1964 році співак прийняв християнство і з цього приводу мало не зав'язав з музикою. На щастя його нові соратники по вірі відрадили Річарда від такого кроку, і він "всього лише" змінив рок-н-рольний імідж на образ "зразкового хлопця". Творчість Кліффа стало поп-орієнтованим, проте співака, схоже, це не бентежило і він продовжував насолоджуватися життям. В кінці 60-х Річард почав зніматися в кіно, а на початку 70-х влаштувався на телебаченні. У цей же період вокаліст двічі представляв Англію на конкурсі Євробачення, посівши 2-е і 3-е місце, і наробивши багато шуму з піснею "Congratulations".

У 1976 році Кліфф нарешті зрозумів, що можна бути і християнином і рокером одночасно і звернувся до свого коріння на альбомі "I m Nearly Famous". Результат не змусив себе чекати, і пісня "Devil Woman" увійшла до гарячої десятки по обидві сторони Атлантики. Незважаючи на те, що багато рок-музиканти дуже гаряче вітали альбом, Річард не став дотримуватися цього напрямку і згодом чергував фатальні номери з госпел та попсовим матеріалом. У 1979-му Кліфф вперше за останні 10 років повернувся на вершину британських чартів з синглом "We Don t Talk Anymore", а на наступний рік разом з Олівією Ньютон-Джон виконав хіт "Suddenly". До речі, протягом наступних років співак співпрацював і з іншими відомими артистами, такими як Елтон Джон, Марк Нопфлер, Джордж Харрісон, Джуліан Леннон, Стіві Уандер, Філ Еверлі, Дженет Джексон і Вен Моррісон.

У 1994 році Річард одним із перших музикантів був наданий в лицарі і здобув приставку "Сер". У 2002 році за опитуванням BBC Кліфф був занесений в "сотню найбільших британців", а в 2004-м виявилося, що з продажу синглів у себе на батьківщині він зайняв перше місце, залишивши позаду "Beatles" та Елвіса Преслі. І дійсно, музикант був не з тих, хто може спочивати на лаврах і байдикувати, а протягом 40 з гаком років продовжував регулярно випускати платівки. Однією з останніх робіт Кліффа став альбом дуетів, у записі якого взяли участь Брайан Мей, Дайонн Уорвік, Енн Мюррей, Баррі Гібб і Деніел О'Доннелл.

Читате також