Crown

У 1990 році в Швеції з'явилася ще одна примітивна гаражна банда, яка носила назву "Crown of Thorns". До її складу увійшли Йохан Ліндстранд (вокал), Магнус Олсфелт (бас), Марко Тервонен (гітара), Роберт Остерберг (гітара) і Янне Сааренпаа (ударні). Вперше ці хлопці заявили про себе в 1992-му, коли їх трек потрапив на якусь місцеву компіляцію.

У наступному році музиканти підійшли до справи більш серйозно і народили досить брутальну демозапис "Forever heaven gone". Робота справила деяку галас в андеграундних колах, і команді вдалося потрапити на фестиваль у Халтсфреде в компанії з "Ramones" і "Entombed".

Відігравши ці концерти, Остерберг вирішив більше не брутальний, а подався до панкам в "Olhavers". Заміною Роберту став Маркус Сунессон, що з'явився перед записом демо "Forget the light". Цього разу музиканти видали досить сильний матеріал, що дозволило їм звернути на себе увагу мужиків з "Black sun records". На цьому лейблі "Crown of Thorns" випустили пару альбомів, а також прийняли участь у створенні трібьютной платівки "Slayer", виконавши свою версію "Mandatory Suicide".

У 1997 році на адресу команди стали інтенсивно надходити претензії від однойменної християнської банди, і назва групи довелося скоротити до "The Crown". Проте зміна вивіски не означало зміни стилю, і колектив продовжував своє похмуре справу. Записавши для початку кавер на сепультуровскую "Arise", група відправилася в турне в компанії з "Sacrilege". Під час цих гастролей до "Короні" прив'язався один тип з "Metal blade records". Незважаючи на те, що Йохан виплеснув йому в обличчя цілу кухоль пива, хлопець цей не відстав до тих пір, поки не нав'язав суворим шведам контракт від свого лейблу.

У 1999-му з'явився перший плід нової співпраці, "Hell is here", а команда тим часом відправилася в європейський "No mercy tour" в похмурою, але солідної компанії, що складалася з "Morbid angel", "Impaled Nazarene", "Emperor" , "Peccatum" і "Limbonic art". Даний захід закінчилося появою "The Crown" перед багатотисячним натовпом на фестивалі в Вакене. За цим команда знову відправилася в студію готувати черговий альбом. На цей раз були навіть запрошені гості - Томас Ліндберг (екс-"At the gates") і Мікка Люттінен ("Impaled Nazarene").

Коли "Deathrace king" був готовий, "Корона" вирушила у світове турне по Європі та Північній Америці, де ділила майданчика з "Cannibal corpse", "Nile", "Krisiun", "The haunted", "Morbid angel", "Enslaved "," Vomitory ". На початку 2001-го Йохан Ліндстранд вирішив відійти відділ, і його довелося замінити Томасом Ліндбергом. З новим вокалістом був записаний альбом "Crowned in terror", а також пройшли хедлайнерскіе гастролі по Штатах. І хоча "Crowned in terror" мав тільки позитивні відгуки, після повернення до Швеції Ліндберга виштовхали втришия.

У "Crown" залишалися ще деякі концертні зобов'язання, і в цій справі своїх колег виручив повернувся Ліндстранд. Таким чином, команда знову зібралася в своєму класичному складі і свій зреагувала 13-річний "ювілей" вирішила відзначити випуском альбому з 13 треків з відповідною назвою "Possessed 13". Після цього не минуло й півроку як "The Crown" оголосили про припинення своєї діяльності. Офіційними причинами розпаду були названі погані гастрольні умови і мало кількість одержуваних грошей.

Читате також