Cruachan

"Cruachan" виник на руїнах групи "Minas Tirith", що існувала з 1989 року. Коли в 1992-му команда розпалася, Кіт Фей швиденько організував новий проект, запросивши до себе в компанію крім кількох інших музикантів Джона Фея і Джона Клохессі. Кіт дуже любив кельтську культуру і захоплювався кельтської історією та міфологією. Все це знайшло відображення в музиці і текстах "Cruachan".

У групі була наявна безліч народних інструментів, і завдяки цьому у колективу сформувався свій унікальний стиль. Коли нагромадилось достатньо матеріалу, музиканти вирішили випустити демо, що з'явилося на світ в кінці 1993 року.

Запис негайно привернула увагу різних лейблів, одним з яких був німецький "Nazguls Eyrie productions". Ось з цією фірмою на початку 1994-го "Cruachan" і уклали контракт, оскільки керівництво фірми надавало колективу повну творчу свободу. Через рік група випустила дебютник "Tuatha na Gael", що з'явився у продажу під час кельтського фестивалю в Белтейне.

Блек-метал, переплетений з народними мотивами припав до смаку багатьом меломанам. Єдиним недоліком альбому був поганий саунд-продюс (позначився брак студійного часу). Диск швиденько змели з прилавків, і якби не нерозторопність лейблу, він міг би принести непогані гроші. У період з 1995-го по 1997-й рік "Cruachan" частенько з'являлися на публіці. У відповідності зі своєю музикою Кіт і компанія з'являлися на сцені в древніх кельтських костюмах і виступали під старовинними військовими прапорами. Реакція на такі шоу була просто чудовою. На початку 1997-го команда знову опинилася в студії, де записала четирехтрековое промо за участю фолк-вокалістки Айслінг. Матеріал представлений на записі мав значний ухил в хеві-метал.

До промо проявив інтерес впливовий німецький лейбл "Century media", і незабаром "Cruachan" перебралися під новий дах. Однак фірма різко обмежила творчу свободу колективу, жорстко контролюючи студійний процес. Гордим ірландцям такий поворот подій прийшовся не до смаку, і вони розпрощалися з лейблом.

Група продовжила концертну діяльність, причому з'являлася як перед рок-хеві аудиторією, так і на кельтських фестивалях. Однак до середини 1997 року атмосфера в команді загострилася, і це призвело до розпуску групи. Лише на початку 1999-го "Cruachan" як птах Фенікс повстали з попелу. На численні прохання фанів, котрі жадали нового альбому, Кіт і Джон відродили проект. Новий контракт був підписаний з голландською фірмою "Hammerheart records", і вже в листопаді музиканти приступили до сесій. Крім Кіта і Джона в записі брали участь Карен Джілліган (вокал), Джон Клохессі (бас) і Джо Фаррелл (ударні).

Результатом їхньої творчості став альбом "The middle kingdom", на якому група продовжила рухатися в бік хеві, не забуваючи при цьому про своїх блеково-фолкових коренях. На наступний рік був перевиданий "Tuatha na Gael", а в 2002-му команда порадувала фанів третім альбомом під назвою "Folk-Lore". Після закінчення роботи над платівкою з групи пішов Джон Про Фета, але до початку нових сесій він знову опинився у складі і взяв участь у створенні "Pagan".

Читате також