Deep Blue Something

Група була утворена в 1993 році в місті Дентон чотирма студентами Університету Північного Техасу. В оригінальний склад увійшли брати Пайпс, Тодд (вокал, бас) і Тобі (гітара, вокал), а також Кірк Тейтом (гітара) і Джон Кетленд (ударні). Спершу хлопці задовольнялися одними концертами, але після закінчення навчання записали платівку зі скромною назвою "11th Song".

Диск, що продавався під час виступів команди, розходився відносно непогано, але матеріал був досить сирим і природно ніяких радіохітом не містив. У 1994 році хлопці вирішили ще разок спробувати свої сили у звукозапису.

"Deep Blue Something" уклали контракт з невеликим місцевим лейблом "RainMaker", за два з половиною тисячі доларів орендували студію і взялися за роботу. Випущений в жовтні 1994-го, альбом "Home" вийшов значно яскравіше свого попередника, а самої родзинкою була пісня "Breakfast at Tiffany s".

Композицію поставили в ефір Далласском станції "KDGE" і "KTXQ", і незабаром їх телефони почали розриватися від дзвінків з вимогою "Сніданку". Невеликий тираж "Home", який зміг подужати "RainMaker", був миттєво розкуплений, і щоб задовольнити ажіотажний попит на продукцію "Deep Blue Something", до справи підключилася солідніша фірма, "Interscope Records". Музикантам було зроблено пропозицію, від якої вони не змогли відмовитися, і в червні 1995-го кілька допрацьований "Home" був перевиданий на глобальному рівні. "Breakfast at Tiffany s" став одним із самих гарячих синглів 1995-1996 років. Пісня досягла третій позиції в "Billboard", в Британії забралася на саму верхівку хіт-параду, а в багатьох інших країнах увійшла до п'ятірки лідерів.

Два інших синглу, "Halo" і "Josey" також мали міжнародний успіх, але краще за все до "Deep Blue Something" поставилися в Англії, де колектив чотири рази виступав у передачі "Top of the Pops". Поспішно були організовані та світові гастролі, під час яких група відвідала такі екзотичні місця як країни Південно-Східної Азії.

Тим часом продажі "Home" досягли золотий позначки, але цим справа і закінчилося. Несподіваний зліт супроводжувався і несподіваним падінням, оскільки музиканти виявилися втягнутими в серію судових розглядів. Одне з них було пов'язано з правами на альбом "11th Song", інше стосувалося основного місця роботи Тодда Пайпса. Ще до того як стати зіркою, він викладав англійську мову в приватній християнській школі, але коли батьки учнів дізналися, що заняття веде "якийсь рок-н-рольщик", вийшов скандал. Були ще якісь позови, і весь цей розгардіяш завадив техаському квартету рухатися вперед. Контракт з "Interscope" був втрачений, і для "DBS" настав тривалий творча криза.

Тим не менш, група зробила ще пару спроб у 1998 і 2001 роках з альбомами "Byzantium" (виданий лише в Японії та Англії) і "Deep Blue Something" (на нього увійшло кілька пісень з "Byzantium"). Обидві роботи не мали ніякого комерційного успіху, і один з музикантів, Джон Кетленд, вирішив зайнятися продюсерським ремеслом, організувавши інді-лейбл "Kirtland Records".

Читате також