Extol

Незважаючи на неприборкану тягу до екстремальної музиці ця команда з Осло завжди зберігала ритм і мелодійність. Проект був заснований в 1994-му, але дебютний альбом з'явився лише через чотири роки. До цього часу у складі "Extol" налічувалося п'ять осіб: Оле Боруд, Айштейн Хольм, Крістер Еспеволл, Девід Хусвік і Петер Еспеволл. "Burial", випущений шведським лейблом "Endtime productions", представив три основні характеристики "Extol" - технічність, розум та енергію, покладені в основу фірмового саунду.

Альбом отримав широке визнання не тільки в Норвегії, але і за її межами, де його ліцензували американська "Solid state records" і японська "Avalon".

Навздогін команда випустила EP "Mesmerized", на який крім власного матеріалу увійшли ремікси у виконанні "Sanctum" і "Raison D Etre". Перед тим як колектив вирушив у промо-тур по Штатах, його ряди покинув Айштейн. Новим басистом став Тор Магне Глідье з блековой банди "Lengsel".

Завдяки частим появам у європейських і американських клубах музиканти добилися того, що ім'я "Extol" стало добре впізнаваним. У 2000 році група порадувала слухачів своїм другим опусом, "Undeceived". На цьому альбомі відчувалася явна вплив "Rush", "Pestilence", "King s X", "Cynic" і їм подібних, причому саунд став жорсткішим і важче. На жаль, після релізу пішов Оле Боруд, у якого зібралося чимало інших проектів, яким теж потрібно було приділяти увагу.

Справа відбувалася знову перед візитом в США, і вже як би за звичкою "Extol" заповнили вакансію ще одним членом "Lengsel", Джоном Робертом Мьаландом. На наступний рік група випустила EP "Paralysis", витриманий в тому ж ключі, що і "Undeceived". У 2002-му закінчився термін контракту з "Endtime productions", і нову угоду музиканти уклали з "Century media".

Незабаром після того, як "Undeceived" був перевиданий по всій Європі, колектив покинув Тор, який вирішив сконцентруватися на своєму проекті "Ganglion". Натомість його в рідну команду повернувся Оле Боруд. На початку 2003-го вийшов третій альбом, який відрізнявся від попередників швидкістю і саундом старої школи екстрим-металу. Обкладинку для диска намалював Х'ю Сайм, відомий своєю співпрацею з "Rush", "Aerosmith", "Megadeth", "Fates warning". Турне на підтримку "Synergy" складалося з двох частин: американської - разом з "Demon hunter" і "The agony scene" і європейської - у компанії з "Opeth".

Через півроку "Extol" несподівано втратили одразу двох гітаристів, Олі і Крістера, які вирішили, що до них у групі пред'являються занадто великі вимоги. Ще через два місяці заміна їм була знайдена - вакансії зайняли Оле Халвард Свеен і повернувся назад Тор. В оновленій конфігурації команда відправилася в "Toproom studious", де і справила на світло свій четвертий альбом.

Читате також