Falkenbach

Цей проект базується музикантом на прізвисько Вратьяс Вакьяс (приблизний значення - "шукає мандрівник"). Німець за народженням, він довгий час прожив у Ісландії і мабуть там грунтовно просочився духом вікінгів, який сильно вплинув на його творчість. Свій перший запис Вратьяс зробив у 1989 році. Це була плівка з трьома акустичними композиціями, назвою "Havamal" та надзвичайно скромним накладом у дев'ять екземплярів.

На цьому сольна діяльність тимчасово перервалася, і на початку 90-х Вакьяс в якості гітариста приєднався до групи "Crimson Gates". Команда проіснувала близько трьох років, відігравши за цей час всього два концерти і залишивши після себе пару демо-плівок.

У 1995 році музикант повернувся до ідеї сольного проекту і записав ще пару демо, "Skinn Av Sverdhi Sol Valtiva" і "Laeknishendr", куди крім нового матеріалу включив перероблені треки шестирічної давності. Приблизно в той же час Вратьяс спробував наваяв цілий альбом, але в студії, де він працював, виникли якісь проблеми з обладнанням, і сесії були перервані.

Лише в березні 1996-го в "Blue House Studio" Вакьясу вдалося завершити створення дебютної повнометражки, виданої за допомогою "No Colours Records". Треба сказати що звучання "... En Their Medh Riki Fara ..." сильно віддалилося від перших фолкових експериментів "Falkenbach" і максимально наблизилася до творчості блек-виконавців. Релізом зацікавилася австрійська фірма "Napalm Records", що запропонувала Вакьясу свої послуги з випуску другого диску. У 1998 році музикант знову окупував "Blue House Studio" і записав "... Magni Blandinn Ok Megintiri ...". Ця робота відрізнялася від попередньої тим, що ставка була зроблена на епічні та гімновие композиції.

Після виходу альбому діяльність "Falkenbach" на кілька років припинилася, а Вакьяс займався своїм лейблом "Skaldic Art Productions". До свого колишнього проекту та співпраці з "Napalm Records" він повернувся тільки в 2003 році.

На цей раз Вратьяс вирішив відійти від жорсткої концепції "ван-мен-бенд" і запросив розділити з ним компанію музикантів з групи "Vindsval": Хагалаза (гітара, клавішні), Тирана (вокал) і Болторна (ударні). Записаний у "Tidal Wave Studio" з продюсером Патріком Даміані, альбом "Ok Nefna Tysvar Ty" характеризувався свіжістю і міццю звучання. Текстова частина як і раніше базувалася на німецькому і скандинавському фольклорі, а в музичному плані ставка була зроблена на епіко-героїчні гімни з практично чистим вокалом, хорами і цікавими гітарно-акустичними аранжуваннями. Восени 2005-го "Falkenbach" повернулися в "Tidal Wave Studio" в тому ж складі, що і двома роками раніше, тобто з Хагалазом, Тирана, Болторном і Даміані.

Новий опус Вратьяса і його команди вперше був названий по-англійськи - "Heralding - The Fireblade", причому його друга частина була запозичена з незавершених сесій десятирічної давності. Альбом відрізнявся більшою розмаїтістю музично матеріалу, але в частині лірики Вакьяс залишився вірний традиціям і мифологиям північно-західної Європи.

Читате також