Fortunes

Типові представники періоду "британського вторгнення" "Fortunes" як і багато інших колективів того часу починали з модного тоді мерсі-біту. Предтечею цієї групи стало бірмінгемської вокальне тріо "The Cliftons", куди увійшли Рід Аллен (р. 31 березня 1944, Лейстер), Глен Дейл і Баррі Прітчард (р. 3 квітень 1944). З появою "Beatles" хлопці швиденько вхопили нове віяння, змінили музичні орієнтири і додали до складу клавішника Девіда Карра і ударника Енді Брауна (р.

7 січня 1946). Тим часом виявилося, що в Штатах вже існує банда з подібною назвою, і вивіску швиденько змінили на "The fortunes".

У вересні 1963-го з'явився їх перший сингл "Summertime, Summertime", але особливого успіху цей реліз не мав. Другий сингл, "Caroline", який вийшов на "Decca", отримав прописку в радіоефірі, але, незважаючи на це в чарти не потрапив. Подібна доля спіткала і два наступні сорокап'ятки.

Лише в 1965 році "Fortunes" вдалося прорватися до британських хіт-паради (причому відразу на друге місце) з піснею Грінвея і Кука "You ve Got Your Troubles". У Штатах її успіх був трохи скромніше - сьоме місце. Наступна композиція, "Here It Comes Again", майже повторила досягнення своєї попередниці. Одночасно з цим синглом з'явився і дебютний альбом "Fortunes", однієї з нових пісень якого була "Voice Your Chaika", присвячена Валентині Терешкової. У березні 1966-го відбулося перше американське турне групи, компанію в якому їй склали "Moody blues". Приурочений до цієї події сингл "This Golden Ring" зайняв в американських чартах всього лише 82-ий рядок, а наступна сорокап'ятка знову провалилася.

Незадоволений таким станом справ влітку 1966-го відчалив Глен Дейл, який вирішив пошукати удачі в сольній кар'єрі. На його місці виявився гітарист з Шотландії Йшов Макрей (р. 8 травня 1945 року, Бербанк). Команда продовжувала виконувати свої мелодійні пісеньки, але з другої половини 60-х почався підйом психоделії, і "Fortunes" стали втрачати свою аудиторію.

Після пари невдалих синглів ансамбль втратив свій контракт з "Decca", потрапивши в лапи "United Artists". Платівки продовжували виходити, але в комерційному плані користі від них було мало, і групі доводилося заробляти на життя рекламними джинглами. Одним з таких опусів стала відома тема "It s The Real Thing" з реклами "Кока-коли". Влітку 1968-го Карр вирішив зав'язати з музичним бізнесом і "Fortunes" залишилися вчотирьох. Несподівано для самих музикантів в 1970 році сингл "That Same Old Feeling" з кавером "Pickettywitch" опинився в американських чартах. Натхненні цим успіхом хлопці знову звернулися за допомогою до Грінвею і Куку, і ті заклали для "Fortunes" хітову штучку "Here Come That Rainy Day Feeling Again". Ця пісня повернула їм успіх у Штатах, а наступна, "Freedom Come, Freedom Go", виявилася в кращій британській десятці.

Незабаром команда знову стала квінтетом, оскільки до неї приєднався клавішник Джордж Макаллістер. Проте з його приходом удача остаточно відвернулася від "Fortunes", і їм довелося задовольнятися виступами в різних маленьких клубах. У наступні роки склад гурту не раз зазнавав змін, і лише один "старичок" Рід Аллен тягнув на собі тягар лідера.

Читате також