H. P. Lovecraft

Один із засновників цього колективу, Джордж Едвардс (Чарльз Етан Кенінг, р. 19 серпня 1943), починав свою діяльність як сольного виконавця, що спеціалізується на фолк. У 1965 році доля звела Едвардса з майбутнім менеджером "HP Lovecraft" Джорджем Бадонскі, великим любителем творчості Лавкрафта і співвласником продюсерської фірми "Dunwich". Трохи пізніше він познайомився з іншими музикантами, які працювали на "Dunwich" - гітаристом Джеррі Макджордж, басистом Джефом Бойаном і клавішником-вокалістом Дейвом Майклс (Дейв Майотке, р.

15 грудня 1944). На початку 1967-го Джордж почав записувати сольний сингл з кавером Чіпа Тейлора "Anyway That You Want Me". Коли робота була закінчена, йому здалося, що в пісні не вистачає вокальних гармоній, і тоді Едвардс вирішив скористатися допомогою володаря трехоктавного діапазону Майклса.

У процесі спільних сесій у Бадонскі виникла ідея створити на основі отриманого дуету справжню групу, і платівку випустили під маркою "HP Lovecraft". Відразу ж були організовані прослуховування, і через деякий час склад новоспеченої команди був доукомплектований блюзовим гітаристом Тоні Кавалларі, 16-річним барабанщиком Майклом Тегза і бас-гітаристом Томом Скідмор.

У процесі почалися репетицій у групи швидко виробився власний психоделічний саунд, що базувався, перш за все, на контрастних, але в той же час взаємодоповнюючих голосах Едвардса і Майклса. Через декілька місяців підготовчий період закінчився, і "HP Lovecraft" почали виступати в околицях Чикаго. На цьому етапі з'ясувалося, що Скідмор погано вписується в команду, тому його замінили Джеррі Макджордж (р. 22 жовтня 1945). Зробивши цю рокіровку, "Лавкрафта" відправилися в студію і зайнялися підготовкою дебютної повнометражки. У перший альбом увійшли переробка хіпівського гімну Діно Валенте "Get Together", балада Ренді Ньюмена "I ve Been Wrong Before", а також різноманітний матеріал власного виробництва типу пріджазованной штучки "That s How Much I Love You (More Or Less)" та психоделічного водевілю "The Time Machine".

Центральне ж місце зайняла композиція "The White Ship", просочена галюциногенними гармоніями, гучним фідбек, барочними пасажами і вінчатися звучанням старовинного суднового дзвони.

Після виходу платівки "HP Lovecraft" знову занурилися в концертну діяльність, виступаючи в основному на Західному Березі і ділячи майданчики з такими виконавцями як "Procol Harum", "Pink Floyd", Донован, "Traffic" і т.д. У цей період загострилися відносини між Едвардсом і Макджордж, що призвело до відставки останнього та його заміні Джефом Бойаном. Близько року група провела на гастролях, а в червні 1968 року в терміновому порядку була відправлена в студію записувати другий лонгплей. Незважаючи на деяку хаотичність сесій, музикантам вдалося зберегти свою майстерність, і вони видали гідний альбом. Найбільша відмінність "HP Lovecraft II" від першої роботи полягала у великій кількості "потойбічних" звуків, які з'явилися на платівці завдяки звукоінженер Крісу Хастон.

Альбом був зустрінутий дуже тепло, однак як тільки він потрапив на прилавки, несподівано заявив про свій відхід Дейв Майклс. Для групи це був важкий удар, музиканти почали розбігатися хто куди і незабаром проект вже лежав у руїнах. Згодом Едвардс і Тегза двічі намагалися відтворити команду, але обидва альбоми вийшли під маркою "Lovecraft" були дуже далекі від оригінального матеріалу і ніякого успіху не мали.

Читате також