John Fogerty

У число інструментів, освоєних даними музикантом, входять гітара, гармоніка, піаніно, бас-гітара, ударні, банджо, електроорган, скрипка і саксофон. Але не цим розмаїттям прославився Джон Фогерти (р. 28 травня 1945). Більше за все він запам'ятався шанувальникам року як лідер "болотяної" команди "Creedence Clearwater Revival", кілька років успішно бомбили чарти по обидві сторони Атлантики.

Ще в кінці 50-х Джон з двома приятелями заснував групу "Blue Velvets". Довгий час проект животів в безвісності, час від часу міняючи назви, поки не перетворився на "CCR". Тепер колектив швидко завоював серця слухачів, в чому була немала заслуга Фогерти. Адже більшість виконуваного матеріалу належало його перу, в тому числі і всі значущі хіти (за винятком "Suzie Q").

Роль Джона як лідера неухильно зростала, і решта учасників групи почали нарікати. Тоді гітарист показав хто в домі хазяїн вельми оригінальним способом - змусив партнерів взяти участь у написанні пісень на рівних правах. У результаті такого експерименту альбом "Mardi Gras" вийшов самим невдалим, і незабаром після цього група розпалася.

У 1973-му Фогерти почав сольну кар'єру, випустивши платівку під маркою "The Blue Ridge Rangers". Альбом був складений з одних каверів, а всі партії Джон виконав самостійно. Пара пісень ("Jambalaya" і "Hearts of Stone") потрапила в Топ 40, але другий лонгплей вийшов не таким вдалим. Низькі продажу, забракування випускає фірмою третього альбому ("Hoodoo"), а також спалахнули розборки з лейблом "Fantasy Records" призвели до того, що музикант закинув основну діяльність практично на десять років. Фогерти повернувся тільки в 1985-му, але повернувся з тріумфом. Диск "Centerfield" злетів на саму верхівку "Billboard", а супутній сингл "The Old Man Down the Road" пробив гарячу десятку.

Втім, не обійшлося і без неприємностей. Одну з пісень, "Zanz Kant Danz", Джон написав про власника "Fantasy" Сола Занца, обізвавши того "свинею, яка не вміє танцювати, але краде гроші". Се твір викликав черговий виток судових розглядів, та артистові де в чому довелося піти на поступки. Альбом 1986 року "Eye Of The Zombie" помітно поступався своєму попереднику. Критики рознесли роботу в пух і прах, а образилися Фогерти зник з очей ще на десять років.

Навіть коли "Creedence Clearwater Revival" були введені в Зал Слави Рок-н-Ролла, Джон відмовився вийти зі своїми колишніми колегами на сцену. Тільки у 1997-му музикант спромігся випустити новий матеріал, і, як виявилося, реліз вийшов вдалим. "Blue Moon Swamp" був дуже тепло зустрінутий слухачами і виграв "Греммі" в номінації "Best Rock album". У 1998-му Фогерти з успіхом катався по Америці і Європі, а за підсумками гастролей випустив чудовий концертний альбом "Premonition". Наступна студійна робота вийшла тільки в 2004-му, але зате в тому ж році закінчилася 30-річна війна з "Fantasy Records". Господар лейблу змінився, і всі фінансові питання мирно розв'язалися на користь Джона.

У 2005-му Фогерти офіційно відновив контракт з цією фірмою і випустив на ній збірник "The Long Road Home", куди увійшли як його сольні номери, так і речі "Creedence Clearwater Revival". Незабаром у продажу з'явився і концертний аналог цього альбому, "The Long Road Home - In Concert", виданий як в CD-, так і в DVD-варіанті. Вихід чергового студійника з робочою назвою "Revival" Фогерти призначив на осінь 2007-го.

Читате також