Kate Bush

Одна з найбільш популярних британських артисток кінця минулого століття Кейт Буш стоїть осібно завдяки її унікальному "гострого" голосу і вмінню писати складні, але в той же час грамотні пісні. Катерина Буш народилася 30 липня 1958 року. Значний вплив на розвиток дівчинки надали її брати, Джон, захоплювався поезією, і Падді, займався музикою.

Запозичивши у них все саме хороше, Кейт взялася сама складати пісні і до 14 років вже мала солідним запасом матеріалу. Серед композицій, написаних дівчинкою в ті роки, були такі знамениті речі як "The saxophone song" і "The man with the child in his eyes". Записавши близько шістдесяти пісень на плівки, Кейт з допомогою друга родини Бушів Ріки Хоппера розіслала їх по фірмах грамзапису.

Тим часом Рікі був одним Девіда Гілмора і дав йому послухати ці демо. Гітарист "Pink Floyd" був настільки вражений витворами Катерини, що запросив її в свою студію і допоміг зробити професійний запис. Згодом він пред'явив це демо керівництву "EMI" і в 1976 році Кейт Буш вже обзавелася контрактом. Чи то завдяки протекції Гілмора, чи то тому що дівчинці було всього 16 років, фірма дала їй грошей і часу на те, щоб досконало оволодіти мистецтвом вокалу, міміки і танцю.

Перший сингл Буш, "Wuthering heights", що вийшов в січні 1978-го, опинився на верхньому рядку британських чартів. Наступну його альбом "The kick inside", побудований на матеріалі трьох попередніх років, посів третю сходинку, а його тираж склав понад мільйон примірників. Другий лонгплей виявився не таким вдалим як дебют, але зате на його підтримку Кейт Буш провела своє перше і поки єдине турне. Концерти включали в себе багато танців, складне освітлення та нескінченні переодягання Кейт (17 костюмів). Якщо дві перші платівки співачки базувалися на фортепіанної основі, то на третьому диску з'явилися синтезатори і драм-машини, з якими Буш "познайомилася" завдяки Пітеру Гейбріелу. На цьому ж релізі, "Never for ever", Кейт дебютувала ще і як сопродюсера.

Сингл "Babooshka" увійшов до п'ятірки кращих, а сам альбом у вересні очолив британські чарти. Наступна спроба, "The dreaming", була менш вдалою. Альбом посів тільки третє місце, а супутній сингл "There goes a tenner" взагалі не потрапив у чарти. Деякі тоді вважали, що співачка почала втрачати свою аудиторію. Проте Буш було байдуже думка критиків, і вона засіла в домашній студії готувати новий матеріал.

У 1985-му Кейт повернулася з міньйон "Running up that hill", з продажу практично наздогнали "Wuthering heights" і повернув її у хіт-паради. З'явився слідом альбом "Hounds of love" дебютував на верхньому рядку і протримався там цілий місяць. Тим часом "Running up that hill" потрапив ще і в "Billboard", вивівши тим самим Буш на американський ринок. Після збірки 1986 року "The whole story" з новою версією "Wuthering heights" настала тривала пауза, і чергова студійна робота вийшла тільки в 1989-му. Примітним моментом було те, що на "The sensual world" відзначилися містер Гілмор зі своєю гітарою і колишній учасник "Japan" Мік Карн на басу.

Через рік вийшов лімітований бокс-сет, крім попередніх альбомів включав бі-сайди, ремікси та інші "неальбомние" речі. Сьома студійна робота Кейт Буш, зазначена участю Еріка Клептона, Прінса і Джеффа Бека, вийшла в 1993 році. "The red shoes" приніс співачці найвищі успіхи за океаном, але Кейт вирішила зупинитися на досягнутому і присвятити себе сім'ї. Тільки в кінці 2004 року Буш заявила, що має намір порадувати фанів новим альбомом.

Читате також