Kong

Виниклий в 1988 році, цей амстердамський квартет об'єднав у своїй музиці гучні гітари, важкі барабани, електронні біти і дивні семпли. Описи творчості прогресивних голландців варіювалися від техно-амбієнт-метал до психоделік-рок-хаус. "Kong" спочатку замислювався як студійний сайд-проект, але як тільки музиканти разок вийшли на сцену, вони відразу ж привернули до себе увагу.

Справа в тому, що група влаштовувала "квадрофонічного" виступи, тобто кожен з її учасників перебував у якомусь кутку майданчика.

До речі, про склад "Kong": у нього входили Дірк ДеВріс (гітара), Альдо Спренгер (гітара), Марк Дрілліх (бас) і Роб Смітс (ударні). У період з 1990 по 1995 рік команда випустила три альбоми, керуючись при їх створенні одним правилом: "все дозволено і все можливо".

"Mute poet vocalizer", "Phlegm" і "Push comes to shove" вийшли на "Dreamtime", підрозділі "Peaceville records". За цей час за "Kong" остаточно закріпилася слава лібералів від рок-музики. Група провела серію європейських турів, сприяючи цим стабільним продажу своїх платівок. Здавалося, що все складалося вдало, але вже під час запису "Push comes to shove" виявилося, що натхнення, присутнє при старті, кудись поділося. Вирішивши, що команда скоро зайде в глухий кут, її ряди покинули Роб Смітс і Альдо Спренгер.

Ударні окупував Роб Снайдерс, а гітара перейшла до Маріеке Вердонк. До цього моменту "Kong" вже розлучилися з "Peaceville records" і перебазувалися під дах "Roadrunner records". Зміни в складі не забарилися позначитися на творчості групи, і перший альбом, який вийшов на новому місці, відрізнявся від своїх попередників.

Тяжкості помітно поменшало, а на перший план стали висуватися елементи техно та хаус. Коли прийшов час записувати п'ятий альбом, стало ясно, що демократія в колективі закінчилася. Спочатку оголосив про свій відхід Снайдерс, а потім Вердонк попросила звільнити її від участі у творі композицій. Таким чином, весь матеріал для "Freakcontrol" був підготовлений Марком та Дірком. Сесії альбому пройшли у власній студії "Kong", причому партії всіх інструментів були записані музикантами поодинці. На ударних спочатку попросили трохи постукати Смітса, але трохи пізніше в команді з'явився свій офіційний барабанщик - Клаас Брокема.

"Freakcontrol" став останньою студійною роботою групи. Правда, офіційно проект проіснував до 2003 року, але фактично розпався раніше. У пам'ять про своїх колишніх підопічних фірма "Peaceville" в 2001 році випустила збірку "88-95", куди крім матеріалу з перших трьох альбомів увійшло кілька раніше нереалізованих треків.

Читате також