Laibach

Цей індастріал-проект зі Словенії з'явився на світ в 1980 році в маленькому містечку Трбовлі, трималася в основному за рахунок вугільної промисловості. Місце це знаходилося неподалік від Любляни, і відповідно звідси група і отримала свою назву (Лайбаха називали Любляну за часів німецької окупації). Перші ж спроби провести концерти опинилися під забороною властей і тому дебютне поява "Laibach" на публіці відбулося тільки в 1982 році.

Покатавшись трохи по Югославії, на наступний рік група з'явилася на телебаченні у програмі "TV Tednik".

Однак висловлені музикантами політичні погляди виявилися не до смаку владі і "Laibach" знов піддалися гонінням у себе на батьківщині. У 1983-му команда зробила першу вилазку в Європу, відвідавши 16 міст у 8 країнах. У своїй рідній Любляні колективу вдалося виступити тільки в кінці 1984-го, але акція проходила анонімно, оскільки на назву "Laibach" було накладено табу.

На наступний рік на лейблі "Ropot" вийшов дебютний альбом, причому слово "Laibach" на обкладинці було відсутнє. У тому ж 1985-х незалежних гамбурзьким лейблом "Walter Ulbricht Schallfolien" був випущений диск "Rekapitulacija 1980-1984", куди увійшли ранні речі. У 1987-му "Лайбаха" уклали контракт з лондонським лейблом "Mute", почавши співпрацю з випуску альбому "Opus dei". Тоді ж уперше за чотири роки після накладеного заборони відбувся концерт колективу на рідній землі.

До речі на даному етапі "Laibach" конкретно захопилися каверами, причому жорсткий індастріал змінився танцювальними ритмами. І якщо раніше вони дозволяли собі виконати одну-другу "чужу" штучку, то в 1988-му випустили двійник "Let it be", куди увійшов весь матеріал з "білого" альбому "Beatles" і однойменна заголовна пісня.

З середини 1989-го команда почала глобальне американо-європейське турне, що закінчилося лише в кінці 1990-го виступом в рідному Трбовлі, де група не з'являлася практично десять років. Наступні великі гастролі пройшли в 1994-му, коли "Laibach" розкручували альбом "NATO" під вивіскою "Occupied Europe Nato Tour 94-95". Це турне закінчилося двома концертами в обложеному Сараєво. Після виходу "Jesus Christ Superstars", зробленого в дусі пізнього "KMFDM", команда знову вирушила в дорогу по второваною американо-європейської доріжці, якимось дивом догодивши заодно до Росії і закінчивши всю цю справу концертом у Белграді.

Наступний рік включав в себе два важливих для групи моменту - спільний виступ зі Словенським Філармонійним Оркестром і поява в престижному лондонському "Queen Elisabeth Hall". Наступні роки "Laibach" займалися в основному гастрольною діяльністю, порадувавши фанів новим альбомом лише в 2003 році.

Читате також