Lana Lane

Уродженка каліфорнійського міста Конкорд, Лана Лейн виховувалася в музичній сім'ї і виросла на збалансованій дієті з рок-музики та свінгу біг-бендів. Оскільки музика в будинку звучала завжди, не дивно, що дівчинка почала співати (благо, вона володіла гарним голосом). Після закінчення школи Лана вже щосили виступала з різними групами і навіть пробувала писати власні пісні.

В кінці 80-х Лейн відправилася в американську музичну Мекку - Лос-Анджелес. Там вона познайомилася з Еріком Норландером, який згодом став її чоловіком і продюсером.

Деякий час Лана задовольнялася тим, що працювала в різних проектах, в тому числі і разом з Норландером. До речі, крім свого основного інструменту - голосу - Лейн також володіла грою на гітарі та піаніно. Свою сольну кар'єру співачка розпочала в 1995 році, видавши на лейблі "Think Tank Media" альбом "Love is an illusion". У записі диска їй допомагали учасники "Rocking Scientists" Дон Шифф (ударні) і Томмі Амато (ударні), а також два гітаристи - Ніл Сітрон і Кертіс Палмер.

Альбом не залишився без уваги публіки, але найбільший інтерес викликав у жителів Країни Вранішнього Сонця. Заповзятливі японці з рекорд-компанії "Marquee Belle Antique" терміново зв'язалися з Лейн і здобули її згоду на випуск наступного лонгплея. У 1996 році вийшов "Curious Goods", зроблений за участю Сітрона, Норландера, Амато і Тоні Франкліна (екс-"Blue Murder", "Firm"). У Японії альбом мав великий успіх, а "Marquee" навіть заснували спеціальний лейбл "Avalon", зробивши Лейн його провідною артисткою. У 1998-му вийшло аж три релізу від Лани.

Новий студійник, "Garden of the Moon", відкрив дорогу співачці на європейський ринок, за ним пішов концертний альбом "Live in Japan", зроблений за підсумками японського туру, а назва третього диску, "Ballad Collection", говорило саме за себе. Випустивши ще один альбом, "Queen of the Ocean", Лейн підвела підсумок своєї п'ятирічної роботі збіркою кращих речей "The Best of Lana Lane 1995-1999".

Вступ у нове тисячоліття королева симфо-року (так Лану назвала преса) відзначила виданням п'ятого студійної роботи "Secret of Astrology" і другої серії балад з очевидним назвою "Ballad Collection II" (тут аналогічно першому диску присутні як пісні самої Лейн, так і кавери інших артистів). Варто відзначити той факт, що в записі "астрології" співачці допомагали європейські музиканти. У 2002-му вийшов шостий студійник, "Project Shangri-La", чий 12-трековий діапазон варіювався від проникливих акустичних балад до нищівних неокласичних метал-гімнів. На диску засвітилися такі особистості як ударник Вінні Еппіс ("Black Sabbath", "Dio") і вокаліст Марк Боалс ("Ring of Fire", Yngwie Malmsteen).

У 2003-му на світ з'явилися чергова добірка каверів (від "Kansas" до "Rainbow") "Cover Collection" і меланхолійно-атмосферне альбом "Winter Sessions". На наступний рік вийшов другий японський концертник, "Return to Japan", а в 2005-м Лейн взялася за освоєння творчості Вільяма Шекспіра, представивши на суд слухачів свою версію твору великого письменника, "Macbeth".

Читате також