Mansun

Вознісся на хвилі брит-попа "Mansun" стали однією з перших британських гітарних команд, які звернули вбік від превалюючою стилістики середини 90-х років. Творчість цієї четвірки з Честера можна було трохи порівняти з ранніми "Suede" і "Manic street preachers", зате від інших сучасників "Mansun" помітно відрізнялися завдяки своїй фірмовій комбінації похмурої грандіозності, хард-рокового драйву і неоромантики.

Перші сингли групи викликали інтерес лише у порівняно невеликої кількості людей, і британська преса не приділяла особливої уваги новоявленому колективу.

Яке ж було здивування журналістів, коли на початку 1997-го дебютний альбом, "Attack of The Grey Lantern", скинув з верхівки чартів довгоочікуваний камбек "Blur". "Mansun" тут же проголосили кращим ньюкамером, а їх перший диск удостоївся численних рецензій у музичній пресі. А почалося все в 1995-му році, коли познайомилися Пол Дрейпер і Стоуве Кінг. Хлопці зійшлися на загальних музичних смаках - обом подобалися Девід Боуї, "Duran Duran", "Pink Floyd", Прінс і "ABC".

Трохи пізніше в одному з пабів Пол і Стоуве зустріли гітариста Домініка Чеда і разом з ним організували групу "Grey Lantern". Постійного барабанщика в команді не було, тому на перших порах хлопці користувалися послугами різних сессіонщіков. Якось один із знайомих висловився, що йому не доводилося чути більш гіршого назви ніж "Grey Lantern", і тому музиканти вирішили змінити вивіску. Нове ім'я, "Mansun", було вибрано по пісні "Verve" "A man called sun". На початку 1996-го на своєму лейблі "Sci Fi Hi Fi" група випустила лімітований сингл "Take it easy chicken", що потрапив в плей-листи "Radio 1".

Незабаром після цього в команді з'явився постійний ударник, Енді Ретбоун. Спочатку британські музичні тижневики представили "Mansun" як одних з численних послідовників "Oasis". Таке ставлення склалося через надмірне захоплення Чеда алкоголем і його п'яних витівок. Проте протягом року гітарист зміг взяти себе в руки і засунути свої погані звички на другий план.

Група випустила серію синглів, один амбітнішим іншого і до кінця року опинилася на обкладинці "Melody Maker". У лютому 1997-го на "Parlophone Records" вийшов перший полноформатнік, несподівано опинився на верхівці хіт-параду і тим самим наробив великий переполох в музичних виданнях. Через півтора року у продажу з'явився другий лонгплей "Mansun". "Six" був гідним продовженням свого попередника. Особливу популярність отримав заголовний трек, який день і ніч ганяли студентські радіостанції. Третє творіння честерцев виявилося відверто слабким, за що колектив зазнав нещадної критики.

Відмовившись від тривалих гастролей, "Mansun" сховалися в студії і потихеньку почали готувати черговий альбом. Сесії розтягнулися аж на три роки, але так і не були доведені до кінця. У травні 2003-го фани отримали шокуючу звістку про розпад команди. І хоча матеріал для четвертого альбому був до кінця не готовий, фірма "Parlophone" у 2004 році все-таки випустила "посмертний" реліз, "Kleptomania".

Читате також