Morgoth

Ця одна з брутальний німецьких команд утворилася в 1985 році в місті Мешеде. Тоді вона називалася "Exterminanor" і виконувала музику, більш підпадає під категорію треш. У 1988 році, що знаходилися під великим враженням від "Володаря кілець" Толкієна, хлопці змінили вивіску на "Morgoth". Склад банди на той час був такий: Марк Греве (вокал, бас), Карстен Оттербах (гітара), Гаральд Буссе (гітара) і Рудигер Хеннеке (ударні).

У тому ж 1988-му було записано перший демо, "Pits of utumno". У наступні два роки музиканти своїми силами випустили пару міні-альбомів: "Resurrection absurd" (1989) і "The eternal fall" (1990).

Трохи пізніше обидва цих релізу були перевидані на одному CD фірмою "Century media". Вже тоді група перебувала під великим впливом флоридської дез-школи. Втім, це не дивно, оскільки сесії "The eternal fall" проходили в Тампа, а микшерского пультом завідував найвідоміший дез-продюсер Скотт Бернс.

Перед тим як записати дебютний полнометражнік "Morgoth" провели турне в компанії з "Obituary" і "Demolition hammer". Альбом "Cursed", записаний в Лос-Анджелесі та отмікшірованний Ренді Бернсом з'явився на світ в кінці 1991 року. У його створенні брав участь новий учасник гурту, бас-гітарист Себастьян Сварт, що дозволило Греве зосередитися на вокально-ричальних обов'язки. "Cursed" розійшовся тільки в Америці тиражем 10000 примірників, що для детового релізу було цілком непогано. При цьому треба зауважити, що звучання "Morgoth" на цьому альбомі було все ж трішки легше, ніж у їхніх американських колег по цеху.

На підтримку диска команда провела турне разом з "Kreator". Коли настав час записувати другий альбом, музикантам захотілося поекспериментувати зі стилем, і вони вирішили розбавити дез елементами індастріалу.

У результаті під час сесій всередині колективу виявилися розбіжності з приводу подальшого розвитку ситуації. У підсумку після виходу "Odium" діяльність "Morgoth" була припинена на півроку. За цей час Греве встиг заснувати інший проект, "Power of expression", а також вніс свою лепту в "Comecon". У 1996 році "Morgoth" зробили ще одну спробу "вибитися в люди". Звучання альбому "Feel sorry for the fanatic", записаного під керівництвом продюсера Дірка Дрегера (він же працював і над "Odium"), було настільки осучаснено, що група сильно відірвалася від своїх коренів, розгубивши при цьому старих шанувальників.

Дез був витіснений індастріалом і в результаті диск розкуповувався більш попсовою публікою. Таким чином, експерименти ні до чого хорошого не привели і вивіска "Morgoth" тихенько зникла з горизонту.

Читате також