Move

Сформована в середині 60-их команда "Move" ("Рух") була так названа, тому що п'ятеро музикантів з різних Бірмінгемський груп перемістилися в новий ансамбль. Більшість з них встигли записати деякі сингли зі старими бандами. За групу взявся менеджер Тоні Секунда, перетягнувши її в Лондон. На концертах музиканти взяли манеру "Who" громити все підряд на сцені.

Ранні сингли "Move" були зроблені в дусі руху "модів", хоча пісні Роя Вуда (Уліссес Адріан Вуд, р. 8 листопада 1946, Бірмінгем, Англія) відрізнялися від творінь Піта Тауншенда. Всі чотири сингли ("Night of Fear", "I Can Hear the Grass Grow", "Flowers in the Rain" і "Fire Brigade") потрапили в кращу британську десятку.

Незважаючи на силу музики (і солідний дебютний альбом), преса основну увагу приділяла витівок музикантів на сцені, їх одязі і обурливим витівкам.

Басист Ейс Кеффорд, який не зумів вписатися в колектив, в 1968 році залишив групу. Після пари щодо невдалих синглів "Move" очолили британські чарти з однією зі своїх найкращих пісень, "Blackberry Way", свого роду пародією на "Penny Lane". Незабаром після цього з команди звалив гітарист Тревор Бартон, тимчасово грав на бас-гітарі замість Кеффорда. Йому на заміну прийшов Рік Прайс. У новому складі "Move" випустили другий альбом, "Shazam" (1970), що став одним з кращих їх творінь. "Трохи пізніше команду покинув вокаліст Карл Вейн, залишивши свої обов'язки Рою Вуду. Часті зміни в складі не вибили групу з колії.

Навпаки, "Move" стали більш цікавою групою на початку 70-х. Це була насамперед завдяки заміні Вейна Джеффом Лінном (р. 30 грудня 1947, Бірмінгем, Англія), раніше грав з "Idle Race".

Лінн нарівні з Вудом став писати композиції і зробив великий внесок у формування саунду команди. На альбомах "Looking On" і "Message From the Country" легкі речі від Лінна вдало розбавляли більш похмурі і іронічні композиції Вуда. Проте, кращі роботи "Move" того періоду виходили на синглах, кілька з яких ("Brontosaurus", "California Man" і "Tonight") стали британськими хітами. Після приходу Лінна група дуже мало гастролювала, сконцентрувавшись насамперед на студійній роботі. Аранжування ставали більш щільними і більш честолюбними, особливо коли Вуд ввів звучання різних екзотичних інструментів.

У результаті збільшувалися тенденцій до оркестровому року Вуд, Лінн і ударник Бев Біван (Беверлі Біван, р. 25 листопада 1945, Бірмінгем) на початку 70-х розпустили "Move" і організували новий проект, "Electric light orchestra". Рімейк "ELO" одного з прикінцевих синглів "Move", "Do Ya", став хітом в 1977 році.

Читате також