Neil Young

Незважаючи на те, що Ніл Янг пробував себе у багатьох жанрах, за великим рахунком його творчість ділиться на дві категорії: м'який кантрі-фолк і гучний хард-рок (исполнявшийся їм з "Crazy Horse"). Ніл Персіваль Кеннет Роберт Рагланд Янг народився в Торонто 12 листопада 1945. Перший музичний досвід він здобув у шкільному бенді, після чого зайнявся сольними виступами у фолк-клубах.

У 1966 році Янг приєднався до "Mynah Birds", але після пари невдалих синглів з цією командою відправився шукати щастя в Лос-Анджелес. Там він знову зустрівся зі Стефеном Стіллсом, з яким познайомився ще в канадських клубах. Музиканти організували непоганий проект "Buffalo Springfield", але стосунки в колективі не ладналися, і навесні 1968-го Ніл подався на вільні хліби.

На наступний рік Янг випустив дебютний альбом і почав виступати з місцевою групою "The Rockets", до складу якої входили гітарист Денні Віттен, басист Біллі Талбот і барабанщик Ральф Моліна. Незабаром команда була перейменована в "Crazy Horse" і разом з нею Янг записав свою другу платівку. Якщо "Neil Young" був зроблений у дусі "Buffalo Springfield" і викликав неоднозначні відгуки, то "Everybody knows this is nowhere" мав жорсткий саунд і завдяки таким треках як "Cowgirl in the sand" і "Down by the river" став "золотим ".

У 1970-му Янг увійшов до складу "Crosby, Stills, Nash & Young", але сольну роботу при цьому не закинув. У 1971-му вийшов його перший (і єдиний) хіт-сингл "Heart of gold" з кантрі-альбому "Harvest". Здавалося, треба було закріплювати успіх, однак замість цього Ніл записав жахливий саундтрек до "Journey through the past". Взагалі для Янга настав важкий період - у 1972-м від передозування помер Віттен, а на наступний рік помер Роуді Брюс Беррі. Лише через три роки музикант знову знайшов форму, коли з "Crazy Horse" і новим гітаристом Френком Сампедро випустив хард-роковий альбом "Zuma". Після спільної роботи зі Стіллсом ("Long may you run") і двох кантрі-рокових опусів Янг зробив несподіваний розворот і викинув на ринок пропанковскую напівакустичну, полуелектріческую платівку "Rust never sleeps".

Якщо цей диск викликав у слухача непідробний інтерес, то подальші метання музиканта між стилями нагнали на них тугу. Бліда добірка акустичних номерів ("Hawks & Doves"), посередній хард-рок ("Re-ac-tor"), експерименти з електронікою ("Trans"), рокабілі ("Everybody s rockin") і нью-вейв ("Old ways ") не справили на публіку ніякого враження.

Становище дещо виправилася з виходом "This note s for you", кліп на заголовний трек з якого потрапив в ротацію на MTV. У 1989-му Янг випустив гідне продовження "Rust never sleeps" під назвою "Freedom", а на наступний рік разом з "Crazy Horse" записав насичений фідбек "Ragged glory", що викликав бурю захоплення. У цей період Ніл гастролював в компанії з "Sonic youth", а Курт Кобейн назвав його хрещеним батьком гранджу. Вже після смерті Курта Янг присвятив йому заголовний трек на диску "Sleeps with angels". Гранжеві експерименти продовжилися і в 1995-му, коли Ніл зробив альбом разом з "Pearl jam". В кінці 90-х Янг брав участь в успішному реюніон "Crosby, Stills, Nash & Young", а наступ міленіуму відзначив випуском акустичного альбому "Silver & Gold". У цій роботі музикант приділив велику увагу особистісним переживанням і продовжив цю тенденцію на "Are you passionate?".

Через рік Янг реалізував свій найамбітніший проект під назвою "Greendale". На основі цього альбому, який розповідав про життя однієї американської сім'ї після подій 11 вересня, Ніл зняв однойменний фільм. У 2005 році музикант був госпіталізований з діагнозом аневризм мозку, проте лікування пройшло успішно, і незабаром Янг порадував слухачів черговим акустичним альбомом, "Prairie Wind".

Читате також