Novalis

Восени 1971 року басист "Marquis" Хейно Шунцель і вокаліст Юрген Вензель подали оголошення в одну з гамбурзьких газет: "Шукаємо барабанщика і органіста для створення нової рок-групи". На нього відгукнулися Хартвіг Байрейхел, грав раніше в околоблюзовом проекті "Greenlight" і Лютц Ран з джаз-рокової банди "Capricorn". Таким ось чином на світ і з'явилася нова формація, охрещена "Novalis" на честь німецького поета епохи раннього романтизму.

Музика групи базувалася на важкому органі і дещо нагадувала за своїм звучанням "King Crimson" і "Pink Floyd".

У березні 1972-го "Novalis" виступили на гамбурзькому фестивалі "The Fabrik". Там їх помітив продюсер Йохен Петерсен, який організував групі контракт з лейблом "Brain". У 1973 році колектив випустив першу платівку, наповнену романтичним симфо-роком. На підтримку "Banished bridge" команда багато гастролювала по Німеччині разом з "Emergency" і "Jane", чим привернула до себе значну кількість прихильників.

До кінця 1973-го колектив обзавівся гітаристом на ім'я Детлеф Джоб. А ще через півроку Вензель був виставлений за двері. Вокаліста не врятувало навіть те, що він написав досить пристойні англомовні тексти до першого альбому. Замість Юргена в "Novalis" з'явився мульти-інструменталіст Карло Каргес, раніше трудився в "Tomorrow s gift". За його участю був записаний розкішний, квітчастий альбом з дуже складними аранжуваннями. За пропозицією Карло і продюсера Ахіма Рейхеля група зробила ставку на німецькі тексти і не прогадала. Як не дивно, але після зміни орієнтирів популярність "Novalis" помітно підскочила.

В кінці 1975-го Каргес пішов у "Nena", а восени 1976-го команда поповнилася вокалістом-австрійцем Фредом Мулбоком. Дуже вдалим для групи видався 1976-й рік. Альбом "Sommerabend" подолав стотисячний рубіж, а на фестивалі в Ессені музикантів очікував самий гарячий прийом (їх викликали на біс аж шість разів).

За концертний альбом "Konzerte" послідував новий студійний альбом, що мав більш комерційний саунд, ніж попередні роботи. На "Brandung" Лютц Ран вперше використовував меллотрони. Тенденцію до "опопсіння" можна було побачити і на наступних релізах, зате це принесло "Новалісу" комерційний успіх. Тираж їх платівок перевалив за 300000, група багато гастролювала і мала велику армію прихильників не тільки в Німеччині, але і за кордоном. Особливою популярністю "Novalis" користувалися в Японії, де їх серед тевтонських команд ставили на друге місце після "Scorpions". Справа дійшла навіть до того, що гітарист Джоб одружився на одній з японських фанаток.

Альбом "Augenblicke" став останнім для одного із засновників групи Хейно Шунцеля. Місце бас-гітариста зайняв Хайнц Фролінг. Після відходу Шунцеля справи "Novalis" пішли на спад, і популярність групи почала неухильно знижуватися. У 1984-му команду покинув Мулбок, і після випуску "Nach Uns Die Flut" колектив остаточно розпався.

Читате також