В кінці 60-х років в Італії щоб групі стати популярною, їй було необхідно мати гарненького фронтмена і виконувати італійські версії англомовних шлягерів. Серед численних колективів, що слідували цим курсом, значився і ансамбль "I Quelli". Відмінною особливістю цієї команди було високу майстерність музикантів і їх неухильне прагнення вийти за рамки набив оскому поп-жанру і вступити на території, що освоюються "Chicago", "King Crimson" і "Jethro Tull".
Нарешті, в 1970 році хлопці зробили рішучий крок і, поховавши назву "I Quelli", заснували прог-бенд "Premiata Forneria Marconi". Звали цих сміливців Джорджіо Пьяцца (бас), Франц Ді Чоччіо (ударні), Франко Муссіда (гітара), Мауро Пагані (флейта, скрипка, пікколо) і Флавіо премоля (клавішні).
Групі недовго довелося животіти в невідомості, оскільки її менеджером став один із крутої італійських промоутерів Франка Мамонов. Він організував для своїх підопічних "відкривачки" для "Procol Harum", "Yes" і навіть "Deep Purple", чим забезпечив їм підвищену увагу. Ще однією важливою подією став виступ "PFM" на "Vanguard and New Trends Festival", де група просто вразила аудиторію своєю грою. Побачивши, що її перша платівка користується попитом, команда через півроку випустила другу, зробивши її звучання "більш інтернаціональним".
Незабаром після цього виступ "Premiata Forneria Marconi" побачив Грег Лейк, який запросив італійських музикантів у Лондон і звів їх з текстовиком "King Crimson" Пітом Сінфілдом. Під керівництвом Піта був записаний перший англомовний альбом "PFM", "Photos Of Ghosts". Робота викликала відмінні оцінки в таких виданнях як "Melody Maker" і "New Musical Express", а також якимось дивом потрапила в чарти "Billboard". Тим часом "PFM" активно гастролювали по Європі, поступово збільшую свою аудиторію. На час виходу наступного альбому в складі відбулася заміна, і місце Джорджіо зайняв Патрік Дьівас з "Area", який крім басухи взяв на себе і вокальні обов'язки. У 1974 році група вперше нанесла візит до США, і записаний там концертний альбом "Cook" опинився в "Billboard" на 150-й позиції. Незважаючи на те, що в Америці музикантів приймали дуже тепло, вони відмовилися від тривалих (але вигідних) заокеанських гастролей і повернулися додому.
Після прибуття до Італії "PFM" обзавелися окремим вокалістом Бернардо Ланцетті, який непогано володів англійською. На відміну від попереднього "двухваріантного" альбому ("L Isola Di Niente -" The World Became The World ")," Chocolate Kings "вийшов тільки в англомовній версії. Через своїх текстів ця робота в США була зустрінута відносно прохолодно, але зате в Японії диск взяв "золото", а в Англії потрапив у Топ 20.
Незважаючи на те, що японські та європейські гастролі пройшли з успіхом, після закінчення турів команду залишив Пагані, якому набридла кочове життя. Наступний альбом, записаний в Каліфорнії, вийшов джазово-орієнтованим із-за впливу знаходилися неподалік Френка Заппи, Жако Пасторіуса. У створенні "Jet Lag" взяв участь скрипаль Грег Блох, що став офіційним членом "PFM" лише на недовгий час. Покінчивши з американськими справами, група переорієнтувалася на внутрішній ринок, і новий альбом випустила вже на італійській мові. Однак Ланцетті? вже звик співати англійською? такий оборот не влаштував, і він пішов. Якийсь час ансамбль грав на супроводженні у Фабріціо Де Андре, але потім знову пішов своєю дорогою, причому вокалістом став Ді Чоччіо. У 1979-му склад поповнився мультиінструменталістом Люціо Фаббрі, через рік пішов премоля, а в 1982-му "додатковим" ударником став Вальтер Каллоні.
Після альбому "Miss Baker" колектив взяв 10-літню відпустку. У 1997-му "PFM" (у складі премоля, Муссіда, Ді Чоччіо, Дьівас) відзначили своє повернення концептуальною роботою "Ulisse", а за підсумками наступного туру випустили концертний альбом "www.pfmpfm.it (Il Best)". Якщо в кінці 90-х група гастролювала в основному на батьківщині, то з початком третього тисячоліття знову вийшла на світову сцену. Схоже, "Premiata Forneria Marconi" почали переживати новий творчий підйом і на доказ того замахнулися на створення рок-опери "Dracula" за мотивами твору Брема Стокера.