Richard Marx

Уродженець Чикаго, Річард Маркс, з'явився на світ 16 вересня 1963 року. Музика оточувала його з дитинства. Мати його була співачкою, а батько успішно складав рекламні джингли. У юності Річард брав уроки гри на піаніно та гітарі і практикувався у виконанні пісень з репертуару Біллі Джоела і Лайонела Річі. Також великий вплив на молодого Маркса надали Сем Кук і Елвіс Преслі.

Відразу після закінчення школи в 1982 році Річард відправився в Лос-Анджелес в надії стати знаменитим співаком. Проте успіх не поспішав до нього, і Марсу довелося заробляти на життя виконанням рекламних роликів.

Минуло цілих шість років, перед тим як на його демозаписи звернув увагу президент "EMI / Manhattan Records" Брюс Люндвалл. Зраділий отриманим контрактом, Маркс негайно відправився записувати дебютний альбом, набравши для цієї справи гідну команду музикантів: Джо Уолша, Девіда Фостера, Фі Вейбілла і Ренді Мейснера.

Результат виявився вражаючим - "Richard Marx" став тричі платиновим, породивши чотири хіт-синглу. Перший з них, каліфорнійський рокешнік "Don t mean nothin", посів третє місце в чартах, а четвертий, "Hold on to the nights", дістався до самої вершини хіт-парадів. Другий альбом, "Repeat offender" з продажу обійшов дебют у два рази, підкоривши у вересні 1989-го верхівку "Billboard". Через два роки вийшла третя робота Маркса, "Rush street".

На цьому альбомі музикант дещо змінив свій стиль, зробивши крен у бік чиказького блюз-року. Незважаючи на те, що через настання "альтернативної" епохи "Rush street" не користувався таким шаленим успіхом як його попередники, дві композиції з цієї платівки ("Hazard" і "Keep coming back") побували на першому рядку "Adult contemporary charts ".

До речі, до цього часу Річард встиг обзавестися сім'єю і з цієї причини різко скоротив гастрольну діяльність. Однак, незважаючи на наявність трьох дітей, студійна робота тривала, а на початку 1994-го вийшов сингл "Now and forever", передував четвертий альбом. І хоча міньйон влучив у гарячу десятку, сам "Paid vacation" лише на короткий час з'явився в чартах. Пішла трирічна пауза, протягом якої Маркс займався вихованням своїх дітей і продюсуванням інших артистів. У 1997-му співак повернувся з альбомом "Flesh and bone", який багато слухачів визнали його найкращою роботою.

У цьому ж році вийшов і "Greatest hits", яким Річард виконав свої зобов'язання перед "Capitol records". Своє наступне творіння, "Days in Avalon", музикант випустив на власному лейблі. І знову настав тривалий затишшя, перерване в 2004 році виходом "My own best enemy". На цей раз Маркс вирішив трохи відійти від традиційного баладного матеріалу та урізноманітнив альбом соул-і кантрі-номерами.

Читате також