Space

Дідьє Маруані почав займатися музикою з п'яти років, і його першим інструментом було піаніно. У 1975 році він почав кар'єру вокаліста, але вже через пару років Дідьє зрозумів, що його більше притягує твір композицій, а не спів. Щоб реалізувати свій творчий потенціал, в 1977 році Маруані заснував проект "Space". У повній відповідності з назвою музика групи виглядала дійсно "космічної".

За допомогою синтезаторів Маруані вибудовував воістину неземні мелодії, що відводять слухача в позамежні дали. Перший же альбом мав неймовірний успіх. "Magic fly" зайняв провідні позиції практично у всіх європейських чартах, а заголовна композиція стала візитною карткою ансамблю.

Над платівкою крім Маруані (ховався спочатку під псевдонімом Екама) працювали аранжувальник Ролан Романеллі, вокалістка Мадлен Белл і ударник Джо Хаммер. Другий диск записувався тим же складом, лише до "Space" приєднався ще перкусіоніст Рей Купер.

"Deliverance", що вийшов в тому ж 1977 році, повторив успіх попередника і підтвердив правильність обраного "космічного" напряму. Примітний факт - хори для титульної пісні записувалися в знаменитій студії "Abbey Road". Після виходу платівки музиканти провели своє перше великомасштабне європейське турне. З появою третього полнометражнік, "Just blue", загальний тираж альбомів "Space" перевалив за десять мільйонів. Диск потрапив на 45-е місце в чарти "Billboard", а група тим часом насолоджувалася концертної славою. Однак всередині колективу все складалося не дуже гладко, і в 1980 році команду покинув її засновник.

Права на назву Маруані відразу не вдалося забрати, і на деякий час кермо влади перейшли до Романеллі. Під його керівництвом був випущений четвертий альбом "Space", причому ім'я Дідьє на ньому навіть не згадувалося. Від ранніх робіт на "Deeper zone" збереглася холодність, але мелодійності значно поменшало.

У 1983 році Маруані організував новий проект, "Paris-France-Transit", і з цією групою наніс візит в СРСР. У Радянському Союзі Дідьє зустрів настільки теплий прийом, що з тих пір став частим гостем у союзних республіках. Апофеозом радянсько-французької дружби став концерт "Space", проведений на Червоній Площі в 1992 році. На цьому казковому шоу були присутні більше 360 тисяч глядачів. У 90-х роках Маруані зі своєю командою досить багато часу присвятив гастролям по СНД, адже саме тут його музику цінували найбільше.

А ось студійних альбомів так і не виходило, і тільки лише в 2001 році Дідьє нарешті знайшов час для підготовки нового матеріалу. У записі "Symphonic space dream", які вийшли під знаком "Didier Marouani & Space", брав участь Санкт-Петербурзький Симфонічний Оркестр. Таким чином французький музикант здійснив свою мрію поєднати електронну музику та симфонічне звучання.

Читате також