Styx

Група "Styx" виникла на основі існувала ще в 60-х роках чиказької студентської команди "The Tradewinds" (пізніше називалася "TW4"). Її оригінальний склад сформувався в 1970 році, коли до братів Паноццо, Чаку (гітара) і Джону (р. 20 вересня 1947, США, у. 16 липня 1996; ударні), Деннісу Деянг (вокал, клавішні) і Джону Курулевскі (гітара) приєднався Джеймс "JY" Янг.

У 1971-му демо, записане квінтетом, потрапило до представників "Wooden Nickel Records", і на наступний рік колектив уклав контракт з цим лейблом. Тоді ж музиканти вирішили змінити назву і, перебравши купу варіантів, зупинилися на "Styx". Стиль, обраний командою, являв собою суміш традиційного прямолінійного року з елементами арту і прога. Перші альбоми особливим попитом не користувалися, однак на "Styx II" була присутня балада "Lady", з якої пізніше і розпочався успіх гурту. У 1974-му ця пісня, перевидана на синглі, піднялася до шостого місця в національному хіт-параді. У результаті продажу "Styx II" різко рвонули вгору і перевалили за півмільйона, а колектив отримав престижний контракт з "A & M Records".

Що вийшов в 1975-м альбом "Equinox", підтриманий хітами "Lorelei" і "Light Up", швиденько знайшов золотий статус, а згодом і платиновий. Незважаючи на успішне просування справ, перед національним туром пішов Курулевскі, що не побажав міняти сімейне вогнище на принади шоу-бізнесу. За рекомендацією роуд-менеджера "Styx" на його місце був прийнятий 23-річний Томмі Шоу. Цей тип виявився не тільки неабияким гітаристом і вже на альбомі "Crystal Ball" проявив себе ще і як автор пісень (чотири треки належали його перу) і як лідер-вокаліст.

Ця робота мала помірний успіх, проте справжній прорив був вже не за горами. 7 липня 1977 на світ з'явився справжній помп-роковий шедевр "The Grand Illusion", який завдяки хіт-синглам "Come Sail Away", "Fooling Yourself (The Angry Young Man)" і "Miss America" став тричі платиновим. Аналогічна ситуація склалася і з альбомом "Pieces Of Eight", супроводжуваним хітами "Renegade" і "Blue Collar Man (Long Nights)". У 1979 році за опитуваннями, що проводилися серед американського населення, "Styx" стали найпопулярнішою групою. Диск "Cornerstone" зайняв другий рядок національних чартів, а присутня на ньому балада Деянг "Babe" принесла команді першу намбер-уан-хіт. Також на цій платівці перебували й інші цікаві речі: "Boat on the River", "Why Me" і "Borrowed Time". У 1981-му "Styx" добралися і до альбомної верхівки чартів, де провели три тижні з концептуальною роботою "Paradise Theatre". Лонгплей супроводжували п'ять синглів, два з яких потрапили в гарячу десятку. З "Paradise Theatre" "Стікс" стали першою в історії групою, яка видала підряд чотири мультиплатинових альбому.

А тим часом усередині колективу назрівали розбіжності: Деянг і далі хотів рухатися в театрально-прогресивному напрямку, а Шоу і Янг прагнули грати більш жорстку музику. У 1983-му вийшов ще один платиновий концептуальний альбом "Kilroy Was Here", а на наступний рік у продажу з'явився подвійний концертний альбом "Caught In The Act". До того часу міжусобиці досягли свого апогею, і група розпалася, а Денніс і Томмі зайнялися сольною роботою.

Возз'єднання "Styx" відбулося в 1990-му, але Шоу в ньому участі не брав, оскільки був зайнятий в "Damn Yankees". З Гленом Бертники, який заповнив вакансію, група випустила диск "Edge Of The Centure". Альбом мав всього лише "золотий" статус, але балада Деянг "Show Me The Way" змогла піднятися до третьої строчки. Турне на підтримку платівки пройшло з успіхом, однак після закінчення гастролей команда знову розпалася. Другий реюніон, що відбувся в 1995-м, почався з випуску "Styx Greatest Hits". На жаль, Джону Паноццо не вдалося більше виступити зі своїми колегами. Пристрасть до алкоголю сильно позначилося на його здоров'ї і, врешті-решт, призвело на смертний одер. Замінивши Джона Тоддом Сакерманом, команда відправилася в турне, по закінченні якого був випущений подвійний концертний альбом "Return To Paradise". Нова ж студійна робота з'явилася через два роки, але вона не справила на публіку великого враження. Спалахнули з новою силою розбіжності і хвороба Денніса привели до його відставки, а незадовго до цього пішов і Чак. Замість цих музикантів в групі з'явилися клавішник Лоренс Говен і повернувся на бас Бертники.

На межі тисячоліть "Styx" багато гастролювали і випустили пару концертник (один з них в компанії з "REO Speedwagon"). Нарешті в 2003 році колектив записав черговий студійник "Cyclorama", проте його успіх був далекий від класичних релізів 70-х - 80-х. Незабаром пішов Бертники змінив Ріки Філліпс, і музиканти вирішили повернути колишню популярність іншими способами. У 2005-му група зробила добірку рок-каверів "Big Bang Theory", за допомогою якої їй вдалося піднятися до 46-го рядка "Billboard" (найвище досягнення "Styx" останні 15 років). Наступного ж року команда записала збірку своїх найкращих речей у супроводі оркестру.

Читате також