Symphony X

Судячи з назви цієї формації з Нью-Джерсі можна було б припустити, що вона сповідує симфо-метал з великою кількістю клавішних. Однак це не зовсім так, і творчість "Symphony X" можна позиціонувати це як прог-пауер (або пауер-прог, кому як більше подобається), а домінуючу роль в музиці грають гітари, а зовсім не клавіші (хоча останні часом і вириваються вперед ).

Ідея заснування "Невідомої симфонії" належить талановитому гітаристу Майклу Ромео. Цей хлопець з дитинства захоплювався музикою і навіть закінчив відповідну школу по класу фортепіано.

Потім Майкл освоїв Шестиструнний інструмент і спробував свої сили в різних групах, а в 1994 році випустив сольний інструментальний альбом "Dark chapter". Платівка припала до смаку слухачам, і тоді Ромео вирішив зібрати повну команду. До першого складу "Symphony X" крім нього увійшли басист Томас Міллер, клавішник Майк Пінеллі, вокаліст Род Тайлер і барабанщик Джейсон ралі.

У тому ж 1994-м "сімфонікси" спекли свій перший млинець, який опинився також останнім для Роду Тайлера. І хоча вокаліст виконував свою роль дуже навіть непогано, на наступний рік місце у мікрофонної стійки зайняв Расселл Аллен. Його дебют відбувся на "The Damnation Game", що з'явився через вісім місяців після першого релізу. Диск отримав непогані відгуки, але справжній прорив стався лише в 1997-му, коли на прилавках магазинів виявився "The Divine Wings Of Tragedy". Цей альбом викликав бурю захоплення у європейській пресі, особливо у Франції, Італії та Німеччини. Небайдужими залишилися і японці, завжди тяжіли до подібного роду музиці, і лише рідні Штати залишалися прохолодними.

Успіх "The Divine Wings Of Tragedy" не вдалося повторити, і "Twilight In Olympus" виявився слабший попередника. Загалом-то, передумови до цього були, оскільки лейбл встановив для сесій стислі терміни і запис проходив в поспіху, коли не всі речі були добре відпрацьовані. До того ж у складі "Symphony X" відбулася заміна, і замість Джейсона ралі за ударні сів Том Уоллінг.

Після виходу "Twilight In Olympus" група вирушила у своє перше турне, що почалося в Японії і закінчилося в Європі. У 2000-му Расселл Аллен взяв участь у проекті Арьєна Люкассена "Ayreon", але це не перешкодило його основній групі видати черговий шедевр під назвою "V - The New Mythology Suite". Слідом за цим відбулися ще одні глобальні гастролі, на основі яких був записаний концертний альбом "Live On The Edge Of Forever". У 2002-му команда збиралася виступати на фестивалі "Bang your head", але плани довелося скасувати через хворобу вокаліста.

Десь у цей же час у складі "Symphony X" з'явився новий бас-гітарист Майк Лепонд. Цей музикант подав ідею для наступного альбому - викласти історію Одіссея на музичний лад. Думка отримала втілення у вигляді шостого студійника, так і названого - "The Odyssey".

Читате також