Стиль цієї групи з точки зору різних людей виглядає по різному. Деякі вважають творчість "Tower of power" фанком, інші називають соулом, треті - ритм-енд-блюзом, четвертим бачиться реггі або джаз. Навіть самі музиканти описували свій напрямок різними епітетами. Істину ж треба шукати, мабуть, десь посередині. Єдине, чим завжди славилися "Tower of power" - це знаменита духова секція, що не мала, правда, постійної кількості людей.
Історія колективу почалася в другій половині 60-х років. У той час уродженець Детройта Еміліо Кастілло перебрався в каліфорнійське містечко Окленд. Хлопець був закоханий у соул, досить добре володів тенор-саксофоном, і незабаром заснував проект "The Motowns", в якому міг виконувати свою улюблену музику. На кількох концертах групи побував баритон-саксофоніст Стефен Купка (згодом отримав прізвисько "Фанкі Доктор") і вирішив ближче познайомитися з її лідером.
Інтереси Кастілло і Купки у творчому плані були дуже схожі, і хлопці швидко стали друзями. Приятельські відносини незабаром переросли у співпрацю, і музиканти взялися удвох писати пісні. Першим їхнім спільним витвором була композиція "You re Still a Young Man" - надалі перетворилася на класику "ToP". У 1968 році "Motowns" змінили назву на "Tower of power" і почали активно гастролювати по західному узбережжю. Склад групи флуктуіровать і іноді досягав у кількості до десяти чоловік. Серед частенько траплялися дуже талановиті особистості типу Грега Адамса (труба, вокал) і Рокко Престіа (бас).
У 1970-му команда підписала контракт з лейблом Білла Грема "San Francisco Records" і дебютувала на ньому з альбомом "East bay grease". Музиканти тоді ще перебували в пошуках потрібного саунду, і тому ні в які чарти платівка не потрапила. До того ж "San Francisco Records" наказав довго жити, а "Tower of power" тимчасово опинилися без роботи.
Фортуна знайшла їх у 1972-му, коли під дахом "Warner brothers" ансамбль випустив другий альбом, "Bump City". З цього релізу почалася зіркова смуга в житті групи. Одна за одною йшли хітові платівки - "Tower of Power", "Back to Oakland", "Urban renewal", "In the slot". Однак ближче до кінця 70-х і в подальшому альбоми стали дуже неоднорідними, і деякі з них були більш-менш вдалими, а деякі - відверто провальними. Тим не менш, як концертний колектив "Tower of power" виглядали завжди добре, чим і продовжували радувати слухачів протягом всієї кар'єри.
Особливо варто сказати про вищезгадану духову секцію. Вона завжди користувалася популярністю, і до її послугами користувалися багато відомих виконавців - Елтон Джон, Карлос Сантана, Х'ю Льюїс, "Little feet", "Aerosmith", Род Стюарт, "Toto", Девід Санборн і багато інших.