U-2

Безперечно найбільш популярне явище у рок-музиці 80-х в Англії, ірландська група "U-2" почала свою музичну кар'єру в школі в Дубліні 1977 році. Боно (Пол Девід Хьюсон, р. 10 травня 1960, Дублін, Ірландія; вокал), Едж (Девід Еванс, р. 8 серпня 1961, Баркінг, Ессекс; гітара), Адам Клейтон (* 13 березня 1960, Чіннор, Англія;

бас) і Леррі Маллен молодший (Лоренс Маллен, р. 31 жовтня 1961, Дублін, Ірландія; ударні) спочатку виконували кавер-версії "Rolling stones" і "Beach boys" в команді під назвою "Feedback". Пізніше вони змінили назву на "Hype" а в 1978 році остаточно зупинилися на "U-2". Під керівництвом менеджера Пола Макгіннесса група підписала контракт з ірландською "CBS records". За їхнім дебютним EP "U2: 3" пішов сингл "Out Of Control" (1979), який зайняв 1-у позицію в ірландських чартах. "U-2" повторили свій успіх з "Another Day" (1980) і в цьому ж році підписали контракт з англійської "Island records".

Їх британський дебют "11 O Clock Tick Tock", яка продюсувала Мартіном Ханнеттом, добре продавався, але в чарти так і не потрапив. Два наступних синглу, "A Day Without Me" і "I Will Follow", розійшлися маленьким тиражем, але група вже підготувала свій перший альбом з продюсером Стівом Ліллівайтом. Вдохновітельний юнацький "Boy" отримав схвалення з боку критиків, яке було укріплено концертами, що "U-2" робили по всій країні. Збуджений вокал Боно і музичний ритм групи зробили її найбільш багатообіцяючою концертною командою 1981 року. Після американського туру, повернувшись до Англії, хлопці виявили, що їхня композиція "Fire" потрапила до місцевого Топ 30.

Альбом 1981 року "October" був пронизаний релігійним, майже євангелістських за своєю силою натхненням. У лютому 1983-го група потрапила в англійський Топ 10 з "New Year s Day", піснею надії, натхненної польським рухом "Солідарність". Незабаром вийшов альбом "War", зустрінутий оплесками критиків. Темою диска були релігійні і політичні конфлікти, особливо в ключовому треку "Sunday Bloody Sunday", який був однією з найбільш приголомшливих пісень групи. Слідом вийшов "концертник" "Under a blood red sky", що піднявся на 2-у позицію в англійських чартах і на 28-у - в американських. До літа 1984 "U-2" входили в авангард рок-еліти. Група організувала власну рекордингову компанію, "Mother Records", щоб допомагати становленню молодих ірландських музикантів.

"Unforgettable Fire", яка продюсувала Брайеном Іно і Деніелом Лануа, показав нову зрілість "U-2" і зміцнив популярність групи в США. Черговий сингл, "Pride (In The Name Of Love)", показував пристрасть і гуманність, які були до цього часу постійними компонентами музики і лірики колективу. Прихильність групи до своїх ідеалів підкреслювалася її участю в акціях "Live Aid", "Ireland s Self Aid", "Amnesty International". Протягом цього періоду "U2" зробили навколосвітнє турне і закінчили роботу над наступним альбомом.

"Joshua Tree" з'явився в березні 1987 року і підтвердив положення "U-2", як однієї з найбільш популярних груп у світі. Очолив американські та англійські чарти диск представив понад експансивний звук, який доповнили тексти на тему переоцінки цінностей. Особливо це відчувалося на супутніх синглах "With Or Without You" і "I Still Haven t Found What I m Looking For", що були лідерами американських хіт-парадів. Після такого глобального альбому 1988-й рік пройшов для "U-2" відносно спокійно. Боно і Едж з'явилися на "Mystery Girl" Роя Орбісона, а в кінці року вийшов "живий" двійник "Rattle And Hum". В кінці 1991 року пісня "The Fly" очолила британські чарти. Лонгплей "Achtung Baby" виявився досить вражаючим, перш за все тому, що група для створення відчуття спонтанності свідомо пішла на деякий огрубіння звуку.

Хоча про наступні альбомах "Zooropa" і "Pop" критики відгукувалися більш прохолодно, група залишається одним з найбільш привабливих явищ сучасного року. У середині 90-х Боно присвятив багато часу складання пісень для інших музикантів. З Еджем він написав тему для фільму про Джеймса Бонда "Goldeneye". У березні 2000 за сценарієм Боно вийшов фільм "The Million Dollar Hotel". "U-2" записали до нього саундтрек "The Ground Beneath Her Feet" на вірші Салмана Рушді. Ця пісня була представлена також на диску "All that you can t leave behind", на якому група відійшла від "електроніки" і повернулася до свого саунду кінця 80-х. Очолила чарти композиція "Beautiful Day" отримала три нагороди "Grammy", включаючи "Пісню року".

Читате також