UK

Група "UK" утворилася в Лондоні в 1977 році. Заснував її молодий музикант з класичною музичною освітою Едді Джобсон (клавішні, скрипка, екс-"Roxy music"). Він згуртував навколо себе надзвичайно відомих арт-рокових виконавців, таких як Джон Веттон (бас, вокал, екс-"Roxy music", "King Crimson", "Uriah Heep", "Family"), Білл Брафордом (ударні, екс-" Yes "," King Crimson ") і Аллан Холдсворт (гітара, екс-" Soft machine "," Gong ").

Ансамбль став виконувати складний епічний арт-рок з вираженим класико-симфонічним початком і в кінці 70-х не мав собі рівних на тлі спаду "Yes", "Genesis" та "ELP". Крім того, багато в чому "UK" обставили своїх великих попередників, наприклад, з використанням скрипки в якості виконуючого соло інструменту. Новий грандіозний творчий сплав, представлений їхнім дебютним (однойменною назвою групи) альбомом, на думку багатьох, які опинилися кращим диском 1978 року, мав сміливістю і складністю, але не менш суттєвими перевагами з'явилися його краса і багатобарвність.

Найбільші метаморфози відбулися з Холдсвортом, який обмежив свою фантазію інструменталіста і підпорядкував її загальному групового звучанню; в мінорних пасажах він показав себе абсолютно чарівною солістом.

Напевно, їх безкомпромісний модернізм в якійсь мірі шокував публіку, оскільки музиканти, володіючи якостями більш ніж виразними, не соромилися демонструвати заслужений ними по праву статус супергрупи. Взагалі групу відрізняло безліч оригінальних, раніше не помічених ідей, які незважаючи на короткий термін існування ансамблю, увічнили його ім'я в історії року. Швидше за все, саме набір музикантів-зірок, кожен з яких сам по собі особистість, не дозволив молодому Джобсон стати справжнім лідером і вести усіх за собою. Його композиторський та виконавський талант нерідко як би затьмарювала міццю його іменитих колег. Так чи інакше, але розбіжності між музикантами виникли дуже швидко.

У той час, коли перший альбом групи тільки поступив у продаж, "UK" покинули двоє друзів - Брафордом і Холдсворт (організували проект "Bruford"), які вважали себе ущемленими в авторських правах, хоча левову частку композицій написав сам Едді Джобсон, а тексти - Веттон. На зміну Брафордом прийшов барабанщик з команди Френка Заппи Террі Бозза, а нового гітариста так і не знайшлося.

У зменшеному складі група виявила більше свіжості, щедрості і людської теплоти. Колишній раніше методичним до крайності, з немислимими мелодійними конструкціями, ансамбль став більш розкутим, більше усміхненим і ближчим до публіки. Здавалося, тріумф небаченого масштабу, "осягнув" другий лонгплей групи, "Danger money" (вперше тут класична арт-рокова балада "Рандеву 6.02" буквально бомбардувала перші місця найпрестижніших хіт-парадів світу) покладе кінець непорозумінь з приводу лідерства і поведе до нових вершин. Але прогнози не виправдалися. Одна з найбільших рок-груп припинила своє існування в кінці 1979 року після дуже успішних гастролей у Японії. Лебединою піснею "UK" стала концертна платівка "Night after night", куди увійшли бестселери з двох програмних альбомів плюс одна абсолютно нова річ.

Після розпаду команди Едді Джобсон подався в "Jethro Tull", Бозза заснував проект "Missing persons", а Джон Веттон сколотив "Asia". У 1997 році ходили чутки про реанімацію "UK", але вони так і залишилися чутками.

Читате також