Verve

Група "Verve" з'явилася на світ в північному англійському містечку Віган в 1989 році. До її складу увійшли вокаліст Річард Ешкрофт, гітарист Нік Маккейб, басист Саймон Джонс і барабанщик Пітер Солсбері, яких об'єднала любов до "Beatles", краут-року, психоделії типу "Pink Floyd" і ... наркотиків. Через кілька місяців після заснування команда уклала контракт з лейблом "Hut Records" і зайнялася випуском синглів і EP.

"All in the Mind", "She sa Superstar" і "Gravity Grave" були зустрінуті позитивними відгуками і зайняли високі місця в інді-чартах, але про крупний успіх було не варто. "Verve" багато гастролювали у себе на батьківщині, а в 1993-му випустили у світ дебютну повнометражку "A Storm In Heaven". Спродюсована Джоном Леки, робота викликала шквал оплесків андеграундних, які, на жаль, не змогли перерости в упевнені продажу платівки.

Настало американське турне обернулося для групи низкою проблем. Солсбері влучив у буцегарню за те, що розгромив готельний номер, а Ешкрофт був госпіталізований у зв'язку із зневодненням організму, викликаного надмірним вживанням екстазі.

На довершення цих пригод заокеанський лейбл "Verve Records" підняв бучу з-за прав на назву, претендуючи на пальму першості в цьому питанні. Хлопці образилися і хотіли перейменуватися в "Verv", а альбом бі-сайдів 1994 охрестити "Dropping E for America", проте згодом справа обійшлася додаванням приставки "The", а платівка вийшла як "No Come Down". Метушня тривала і після повернення команди додому. Сесії нового альбому почалися в сприятливій обстановці, але вже через три тижні наркотична атмосфера привела до серйозного погіршення відносин між Ешкрофтом і Маккейб. До речі, на "A Northern Soul" колектив відійшов від нео-психоделії "A Storm In Heaven" у бік традиційного альт-року.

Незважаючи на те що супроводжують сингли "This Is Music", "On Your Own", "History" приземлилися в британському Топ 40, сам альбом не викликав великого інтересу і його продажу йшли з рук геть погано. Через три місяці після релізу незадоволений положенням, що склалося справ Ешкрофт розпустив свою банду, проте не минуло й трьох тижнів, як "Verve" знову зібралися разом, щоправда, вже без Маккейб.

Утворилася дірка заткнули екс-учасником "Suede" Бернардом Батлером, але його досить швидко змінив приятель Ешкрофта і Джонса, гітарист-клавішник Саймон Тонг. У такому складі група завершила чергове турне, а на початку 1997-го в рідні пенати повернувся і Маккейб. З новим альбомом "Urban Hymns" колективу нарешті вдалося досягти комерційного успіху, причому не тільки в Європі, але і за океаном. Основним винуватцем свята був сингл "Bitter Sweet Symphony", що зайняв другий рядок у британських чартах, і дванадцятим - в американських. Турне на підтримку "Urban Hymns" проходило з великим успіхом, однак незабаром "The Verve" знов опинилися на межі розпаду. Спочатку наркотики звалили Джонса, а після того, як басист трохи оклигав, про свою відставку заявив Маккейб.

Гітариста спробували замінити Бі Джей Коулом, але нічого путнього з цього не вийшло, і навесні 1999-го група опублікувала звістка про саморозпуск. Кілька років музиканти займалися різними іншими проектами, і тільки влітку 2007-го шанувальники "Verve" дізналися радісну новину про те, що оригінальний склад їх улюбленої команди возз'єднався і навіть має намір випустити свіжий альбом.

Читате також