Італійська команда "Bulldozer" була сформована в 1980 році в Мілані. Перший склад виглядав наступним чином: Енді Панігада (гітара), Даріо Карріо (бас), Ермінь Галлі (ударні) і Альберто Контіні на прізвисько Ей Сі Уайлд (вокал). Натхненні творчістю "Motorhead" хлопці записали сингл "Fallen Angel". Спалахнули через місяць після виходу сорокап'ятки розбіжності призвели до розколу і Даріо з Ермінь залишили команду.
У 1998 році в уельському місті Брідженд утворилася команда "Jeff Killed John", до складу якої увійшли Меттью Так (вокал, гітара), Майкл "Падж" Пейджет (гітара), Нік Крендл (бас) і Майкл "Муз" Томас (ударні) . Перший час група виконувала кавери "Metallica" і "Nirvana", а потім переорієнтувалася на ню-метал у дусі "Korn" і "Limp Bizkit".
Передісторія "Бурзума" почалася в 1987 році, коли Варг Вікернес (Крістіан Вікернес) почав займатися тяжметом в банді під назвою "Urak-Hai" (позначається вплив Толкієна). У 1990-му проект розвалився, після чого Граф Грішнак (так тепер себе іменував Вікернес) з двома членами "Immortal", абатом і Демоназом заснував "Satanel", попутно беручи участь у дез-металевої команді "Old funeral".
"Bush" стали першою британською групою пост-нірвановского періоду, яка домоглася солідного успіху в Америці. Сталося це тому, що колектив грав типовий гранж, що для англійців є нетрадиційним напрямом. Заснував команду в 1992 році співаючий гітарист Гейвін Россдейл, який закликав під свої знамена Найджела Пулсфорда (гітара), Дейва Парсонса (бас) і Робіна Гудріджа (ударні). До речі, "Bush" була для всіх хлопців не першою групою: Россдейл починав у "Midnight", Пулсфорд бренькав в "King Blank", Парсонс значився в "Transvision vamp", а Гудрідж постукував в "Beautiful people".
На самому початку кар'єри "Butthole surfers", цих психоделічних панків з Техасу, здавалося, що їм уготовано недовге існування, та й то лише у вузьких колах андеграунду. Однак виявилося, що група досить довгий час пробула на музичній сцені і при цьому домоглася небачених для обраного жанру успіхів. Джіббі Хайнс (вокал) і Пол Лері (гітара) познайомилися в коледжі ще в 1977-м, а чотири роки по тому заснували свою першу команду, названу "Ashtray Babyheads".
Цією прославленої манчестерської команді зобов'язані багато колективів, що розплодилися в 90-х роках під прапором "поп-панк". Адже саме "Buzzcocks" були першими, хто зміг схрестити жорстку енергетику панк-року і мелодійність композицій. Пітер МакНДІ і Говард Трафорд познайомилися в першій половині 70-х, будучи студентами Болтонского Технологічного Інституту. Їх перший спільний музичний проект, в якому вони виконували кавери "Stooges" і Брайана Іноує, досить швидко розвалився, і якийсь час вони залишалися просто друзями.
Зазвичай цей колектив асоціюється у знавців рок-музики зі стилем "фолк-рок". Але у творчій біографії "Byrds" є період, коли вони виконували музику, що знаходиться на стику різних жанрів, близьку до того, що зараз називається арт-роком. Спочатку група виникла під назвою "The Jet Set" і складалася з трьох музикантів, що виконували акустичну фолк-музику в клубах Лос-Анджелеса.
Талановитий гітарист Марті Фрідман активно почав займатися музикою ще з чотирнадцяти років. Першою групою, до якої він доклав руку, стала підліткова команда "Deuce". Пізніше Марті піднабрався досвіду в "Vixen" і "Hawaii". До 1986 року Фрідман перебрався до Сан-Франциско, де за допомогою продюсера Майка Барнеа збирався записувати альбом. Платівка планувалася як сольна, оскільки матеріалу в Марті було достатньо.
Незадовго до розпуску "Vanilla Fudge" Тім Богерт (p. 27 серпня 1944; бас) і Кармін Еппіс (p.15 грудня 1946; ударні) стали подумувати про те, що треба б замутити новий проект, що виконує музику, відмінну від "доекспериментувалась" "Ванілла". Вихід був знайдений незабаром - звичайно ж, потрібно грати хард-рок. В якості орієнтирів були обрані Джиммі Хендрікс і "Led Zeppelin", а в компанію до себе музиканти намітили запросити Джеффа Бека і Рода Стюарта.
Навесні 2001 року серед музикантів італійської команди "Opera IX" стали назрівати розбіжності. Колеги раптом перестали розуміти один одного і не могли толком домовитися, в якому напрямку далі рухатися. Нарешті настав момент, коли потрібно було приймати якесь рішення, і на цей крок пішли вокалістка Кадаверія і ударник Флегіас, що оголосили про свій відхід.
Група "Cage" з'явилася на світ в 1992 році, коли світом правил гранж. Мабуть тому металістам з Сан-Дієго знадобилося цілих три роки, щоб записати перший альбом. Однак цей матеріал так і не був виданий, а дебютний CD від "Cage" з'явився в 1998 році. У шестирічної затримці виявилися і позитивні моменти - адже група змогла підібрати для диска найкращі пісні.
Стиль цієї команди позиціонується більшістю критиків як "альтернативний рок", хоча "кекси" насправді виконують дивовижну суміш фанку, хіп-хопу, кантрі, нової хвилі, джазу і гітарного року. Співак, композитор, він же засновник "Cake" Джон Маккрі 80-ті роки провів у Сакраменто, виступаючи як соло, так і в складі інших груп. До кінця 80-х Джон зрозумів, що єдиний шлях домогтися успіху на музичному поприщі - це переїзд в Лос-Анджелес.
Не так давно на американській сцені з'явилася банда з Лос-Анджелеса "The Calling" з південно-каліфорнійськими корінням, якій вдалося створити оптимістичну і в той же час дуже мелодійну музику. Завдяки композиторському таланту гітариста Аарона Каміна і співака Алекса Банда група протягом року здійснила потужний прорив, видавши на "RCA records" свій прем'єрний альбом "Camino Palmero".
Група "Camel" вийшла еволюційним шляхом із тріо "The Brew", в якому грали Ендрю Латімер (гітара), Енді Уорд (ударні) і Дуг Фергюсон (бас). У 1971 році до їхньої компанії приєднався клавішник Пітер Барденс (екс-"Them"), і утворений таким чином квартет взяв собі нове, "верблюже", назва. Свій перший концерт свіжоспечена команда відіграла 4 грудня на розігріві у "Wishbone Ash".
Німецька команда "Can" з Кельна є провідною авангардної рок-групою періоду 70-х років. З самого початку їх музика не відповідала стандартним поняттям рок н ролу. Тяжіють більше до класичної музики, ніж до Чаку Беррі, їх можна хіба що порівняти з Френком Запою або "Velvet underground", хоча їхні твори були більш серйозні, ніж у вищезгаданих артистів.
Ідея створення цього брутального проекту народилася в один з вечорів 1988 року в пабі "Tontine", що в Айронбрідже. Такі "крамольні" думки з'явилися тоді в затуманених пивом мізках Карла Стокса, Джона Уокера і Яна Бьюкенена. Новоспечену групу нарекли "Cancer", і незабаром музиканти вже сиділи в бірмінгемській студії "Pits" і записували демку під назвою "No Fuckin Cover".
|
|