Коли в середині 90-х у таборі "Guns N Roses" запанувала перманентна плутанина, Слеш заявив, що не має наміру сидіти без діла і для початку організував власну домашню студію, яка дістала назву "Snakepit". Паралельно гітарист підготував певний матеріал і вдвох з Меттом Сорум вони почали його відпрацьовувати. Незабаром їхня компанія поповнилася ще одним учасником "Guns N Roses" Гілбі Кларком, який підкинув додаткові ідеї, і таким чином почав вимальовуватися окремий проект.
Американська команда з Лас-Вегаса "Slaughter" була сформована в 1989 році вокалістом Марком Слотера і бас-гітаристом Даною Струмою. Склад доповнили Тім Келлі (гітара) і Блас Еліас (ударні). Перший же альбом групи з ходу увірвався в чарти "Billboard", зайнявши там 18-ий рядок. Настільки стрімкому зльоту сприяли сингли "Up all night" і "Fly to the angels", які оселилися в національному теле-і радіоефірі.
Ця цікава австралійська треш-банда з Сіднея була сформована в травні 1985 року. Спочатку вона називалася "Onslaught", але коли англійська група з таким же ім'ям випустила дебютний альбом, вивіску довелося змінити. Спочатку команда хотіла перейменуватися в "Devastator", але через кілька тижнів музиканти прийшли до висновку, що "Slaughter Lord" звучить краще. У ті часи треш в Австралії практично ніхто не грав, і хлопці вирішили заповнити утворився пробіл.
Ця каліфорнійська команда була утворена в 1982 році з ініціативи гітаристів Керрі Кінга і Джефа Ханнеман, які взяли до себе в компанію співаючого басиста Тома Арайї та барабанщика Дейва Ломбардо. Оригінальна назва групи була "Dragonslayer" але досить швидко воно скоротилося до "Slayer". Починали хлопці з каверів "Iron Maiden" і "Judas Priest", але вже до кінця року перейшли на власний матеріал.
Старт "Slechtvalk" було дано в 1997 році, але спочатку це була не група, а проект одного лише людини - Шамгара. Хлопцю було тоді всього 15 років, проте він вже встиг пограти на гітарі у дез-банді "Mordax", з'явитися в ролі сессіонщіка в "Ascension" і один за іншим змінити кілька сольних проектів - "Rebirth", "Calceolaria", "Dommer" .
Помісь пост-"Korn"-івської альтернативи, "Marilyn Manson"-івського нео-шок-року і реп-металу, що виконується цією групою, допомогла "Slipknot" стати одним з найпопулярніших колективів ню-металевої хвилі кінця 90-х. Славу команді також додали їх сценічна уніформа, маски в дусі свята Хелловін, а також нумерація всіх членів банди цифрами від 0 до 8. Приплюсувавши сюди похмурі, нігілістичні тексти і численну армію фанів, іменованих магготамі ("Maggots"), можна отримати уявлення про те, що ж таке "Slipknot".
Сильвестр Стюарт народився 15 березня 1944 року в Техасі, а в 1950-му переїхав разом зі своєю родиною в Сан-Франциско. Музикою він почав займатися з самих ранніх років і вже в чотири роки разом із сімейною групою "Stewart four" записав перший госпел. У вищій школі Сильвестр перейменувався в Слая і зайнявся виконанням рок-н-ролів.
У середині 60-х років лондонець Ронні Лейн (бас, вокал) заснував групу "Pioneers", яка виступала у невеликих клубах. Разом з ним у "Піонера" грав і ударник Кенні Джонс. Як-то раз хлопці познайомилися зі Стівом Марріотт, яка у той час у музичному магазині. Той уже мав певний досвід у шоу-бізнесі, оскільки в 1963-му випустив сингл "Give Her My Regards".
З усіх альтернативних рок-гуртів початку 90-х, "Smashing Pumpkins" менш всього перебували під впливом традиційного рок-андеграунду. Гітарист і автор пісень Біллі Корган готував суміш прогресиву, важкого металу, готики і психоделії, створюючи шаруватий, потужний звук. Фактично, "Smashing Pumpkins" стали моделлю для успішної альтернативної групи - "Nirvana" були занадто деструктивні, а "Pearl Jam" уникали успіху.
Однією з британських інді-груп 80-х років, що ознаменували перехід від клавішного нью-вейву до гітарного року, стали "The Smiths". Ядро команди склав вдалий тандем різнопланових по суті особистостей - гітариста Джонні Марра (Джон Махер, р. 31 жовтня 1963) і вокаліста Морріссея (Стівен Патрік Морріссі, р. 22 травня 1959). Якщо Марр сповідував традиціоналістський роковий підхід, то Морріссі був відчуженим від світу романтиком, що потопає в епосі 60-х.
Террі Аттлі (р. 9 червня 1951), Алан Сілсона (р. 21 червня 1951) і Кріс Норман (р. 25 жовтня 1950) почали виступати разом в одній шкільній команді ще в 1965 році. Час йшов, мінялися назви групи, зрідка змінювався склад, а успіх все не приходив. На початку 70-х колектив випустив парочку синглів, але на них ніхто не звернув уваги.
Теренс Чарльз Уайт отримав свою першу гітару від батьків, коли йому виповнилося десять років. На становлення музичних смаків молодої людини вплинули такі артисти як Джон Майалл і Ерік Клептон, Бі Бі Кінг і Отіс Раш, Бадді Гай і Альберт Кінг. Згодом Уайт виробив власний стиль, що комбінує чисто блюзові фішки з важкими рифами.
Перші сирі, брудні і швидкісні акорди пролунали в каліфорнійському Оранж Каунті в 1978 році, ставши відлунням Лондонській, Нью-йоркської та Лос-анджелеській панк-сцени. Таким чином місцеві панки спрямували свою енергію проти тихій і безтурботного життя прибережного містечка. Влада поставилися до даного явища з підозрою і закрили ряд клубів, порахувавши їх бандитським притулком.
Поряд з "Kreator" і "Destruction" ця команда з міста Гельсенкіршен є представником "великої трійки" бундес-трешу. Проект утворився на початку 80-х зі стартовим складом з Тома Енджелріппера (бас, вокал), Аггрессора (гітара, вокал) і Блад Монстра (ударні). Останній недовго затримався в рядах "Sodom" і звалив ще до того, як група зібралася які-небудь записи.
Ансамбль-рекордсмен по плинності кадрів "Soft machine" був заснований на зорі психоделії в 1966 році в Кентербері (Англія). У його первісний склад увійшли Роберт Вайатт (вокал, ударні), Майк Ретледж (клавішні), Кевін Ейерс (бас) і Девід Аллен (гітара). Вайатт співпрацював з Алленом ще в 1963 році в його "Daevid Allen Trio" (з ними якось джемували і Ретледж), а пізніше вони були учасниками "Wild flowers".
Ця ню-метальних банда з Чикаго утворилася в 1997 році. Її засновниками стали гітаристи Адам Доробок і Шон Глесс, басист Тім Кинг і барабанщик Том Шофілд. Пізніше в їх компанії з'явився вокаліст Райан МакКомбс. Перші два релізу (EP "El Chupacabra" - 1998 та LP "Throttle Junkies" - 1999) вийшли на невеликому лейблі "MIA Records".
|
|